الیام، راسان خبر_ مدیرکل دامپزشکی استان ایلام از آغاز طرح مایه‌کوبی دام‌های استان ایلام به منظور پیشگیری از تب برفکی خبر داد.

download-2

به گزارش روز پنج شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی ایلام؛ وهاب پیرانی با اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور جلوگیری از تب برفکی طرح واکسیناسیون فراگیر جمعیت دام سبک استان از ۲۵ مهرماه به صورت همزمان در سراسر استان با بسیج تمام امکانات و تجهیز بیش از ۵۰ اکیپ عملیاتی آغاز شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر و فراوان به‌ عمل آمده تمام واکسن مورد نیاز به استان به میزان حدود ۲ میلیون دز تامین شده و بخش اعظم این واکسن وارد استان شده و در حال حاضر در سردخانه‌های ما دپو شده است.

وی هدف از این عملیات مایه‌کوبی را ایجاد سطح ایمنی قابل قبول در برابر بیماری تب برفکی در دام‌های استان ایلام عنوان کرد.

پیرانی تصریح کرد: سال گذشته مواردی از بروز بیماری‌های تب برفکی و تلفات در دام‌ها را در سطح استان داشتیم که با این واکسیناسیون هم از بروز بیماری و هم از اپیدمی و خسارت به دامداران جلوگیری به‌ عمل می‌آید.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام با اشاره به توصیه مسؤولان دامپزشکی به دامداران گفت: علاوه بر این که همکاری لازم را با اکیپ‌های دامپزشکی داشته باشند در زمان واکسینه کردن دام‌هایشان، حتما واکسن مورد نیاز را از مبادی مجاز و شبکه‌های دامپزشکی تامین کنند و نسبت به تامین واکسن از مبادی متفرقه یا دلال‌ها جدا بپرهیزند.