ایلام، راسان خبر_ مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: ۵۰ درصد واکسیناسیون دام های استان توسط بخش خصوصی انجام می شود.

download-2
به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان، وهاب پیرانی با اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور مقابله با بیماری های شاخص در دام ها در فصول مختلف سال طرح های مایه کوبی جمعیت دام های استان اجرا می شود که بدین منظور تلاش می شود از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود.

وی با اشاره به وجود یک میلیون و ۴۶۱ هزار راس گوسفند و بره، ۸۳۸ هزار راس بز و بزغاله ، ۷۴۲۸ راس گاو اصیل ، ۲۲ هزار راس گاو دورگ ، ۳۰ هزار راس گاو بومی در استان ایلام، افزود: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید ۲۲ میلیون و ۸۳ هزار نوبت سر دام عملیات مایه کوبی دام های استان صورت گرفته که ۸۵ درصد این عملیات رایگان انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی ایلام یاداور شد: طی مدت یاد شده همچنین سمپاشی بدن دام علیه انگل های خارجی به تعداد چهار میلیون و ۴۱۵ نوبت سر دام به مساحت چهار میلیون و ۴۹۰ هزار متر مربع انجام شده است.

پیرانی واکنش سریع و کنترل اپیدمی بیماری های لمپی اسکین ، تب برفکی ، VHS در آبزیان ، نیوکاسل و آنفلوآنزا در طیور در سطح استان و پرداخت ۷۷۸ میلیون تومان خسارت به دامداران خسارت دیده از لمپی اسکین و VHS را از دیگر فعالیت های این سازمان در استان ایلام عنوان کرد.