به گزارش راسان خبر؛ مدیرکل سیاسی و انتخابات ایلام گفت: ۵۳۱ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم این استان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در نظر گرفته شده است. به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، عبادلله باقری اظهار کرد: ۲۷۸ شعبه از این تعداد در […]

باقری__۲۴۶۲۴

به گزارش راسان خبر؛ مدیرکل سیاسی و انتخابات ایلام گفت: ۵۳۱ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم این استان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در نظر گرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، عبادلله باقری اظهار کرد: ۲۷۸ شعبه از این تعداد در نقاط شهری بوده و ۲۵۳ شعبه نیز در مناطق روستایی مستقر می شوند.
وی افزود: ۱۷۶ شعبه از شعب اخذ رای در نظر گرفته شده به صورت سیار فعالیت خواهند کرد که بیشتر در مناطق روستایی و عشایری و مناطق سخت گذر به منظور رفاه حال مردم و دسترسی تعداد بیشتری از مردم برای شرکت در انتخابات مهیا شده اند.
دبیر ستاد انتخابات استان ایلام یادآور شد: این استان دارای ۲ حوزه اصلی رای گیری در شهرهای ایلام و دهلران است که ۳۳۵ شعبه اخذ رای برای حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام ، مهران ، ملکشاهی ، سیروان ، چرداول و ایوان و ۱۹۶ شعبه نیز برای جمع آوری آرای مردم شهرستان های دهلران ، دره شهر ، آبدانان و بدره در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در نظر گرفته شده است.
باقری تاکید کرد: تمامی تمهیدات لازم به منظور برگزاری باشکوه مهم ترین واقعه سیاسی کشور در پایان سال در این استان اندیشیده شده و با همکاری تمامی دستگاه های اجرای و نظارتی تمام تلاش خود را برای صیانت از آرای مردم در این برهه حساس بکار خواهیم بست.
۱۰۸ نفر (۸۱ نفر حوزه انتخابیه اصلی ایلام و ۲۷ نفر حوزه انتخابیه اصلی دهلران) در مجموع نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ایلام شدند که شش نفر از این افراد تاکنون انصراف خود را اعلام کرده اند.
دفتر هیات نظارت استان ایلام از مجموع این افراد، صلاحیت ۴۶ داوطلب نمایندگی مجلس (۳۶ نفر حوزه انتخابیه ایلام) و (۱۰نفر حوزه انتخابیه دهلران) را تایید کرد و صلاحیت ۴۰ نفر تایید نشد و صلاحیت ۱۳ داوطلب نیز احراز نشد.
همچنین براساس اعلام دبیر ستاد انتخابات استان ایلام تکلیف بررسی صلاحیت دو داوطلب همچنان نامشخص است و یک نفر نیز از افرادی که در حوزه انتخابیه این استان نام نویسی کرده بود حوزه انتخابیه خود را تغییر داد.
برای تعیین نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری نیز ۱۴ نفر نامزد شده بودند که سه نفر از انها انصراف خود را اعلام کردند که از این تعداد تاکنون صلاحیت ۲ نفر تایید شده است و اعلام اسامی نهایی انها پس از رسیدگی به شکایت ها توسط شورای نگهبان اعلام خواهند شد.