به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر ، محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام دقایقی پیش در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در مقطع کنونی در کشورهای مختلف دنیا کالاهای مختلفی جابه‌جا می‌شود، و ارزشمندترین کالا در این بین، خبر است بنابراین نقش اصحاب رسانه در توسعه یافتگی استان و کشور […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر ، محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام دقایقی پیش در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در مقطع کنونی در کشورهای مختلف دنیا کالاهای مختلفی جابه‌جا می‌شود، و ارزشمندترین کالا در این بین، خبر است بنابراین نقش اصحاب رسانه در توسعه یافتگی استان و کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی بالا و با اهمیت است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند رکن توسعه باشند افزود: حساسیت کار رسانه سبب پویایی و شادابی در بین آحاد ملت می‌شود بنابراین اصحاب رسانه در کنار مسوولان به عنوان رکن تاثیرگذار می‌توانند زمینه توسعه استان را فراهم سازند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام خاطر نشان کرد: اگرچه دولت و دولت‌ها در توسعه یافتگی منطقه یا استان تاثیر گذار است اما مردم می‌توانند با درخواست مطالبات به حق، زمینه پیشرفت و نقش خود را در این راستا به خوبی ایفا کنند.

وی یادآور شد: مهمترین آسیب‌های اجتماعی که در جامعه به تبع در استان و کشور وجود دارد پایین بودن سواد رسانه‌ای مردم است که مطبوعات با انتشار واقعیت می‌توانند قدرت تحلیل مردم را تقویت کنند.

بازوند ادامه داد: در نوروز ۹۸ در بخش رادیو، تلویزیون و خبر ۸ هزار و ۴۰۵ دقیقه برنامه تلویزیونی در دستور کار قرار دارد و اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در این ایام ۱۵ برنامه تحت عنوان وهارانه به صورت زنده در شبکه استانی اجرا خواهد شد.

مدیرکل صدا و سیمای استان ادامه داد: بنا به اعلام آخرین نظرسنجی صدا و سیما کشور، در فصل زمستان سال‌جاری، ۷۹ درصد مردم استان مخاطب برنامه‌های صدا و سیما، ۲۴ درصد شنونده رادیو و بیش از ۵۰ درصد بیننده بخش خبر است.

وی در ادامه از رایزنی صدا و سیمای مرکز ایلام برای اجرای ویژه نامه تحویل سال نو با همکاری اداره ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی در قلعه والی شهر ایلام خبر داد.

به گفته بازوند، سریال خیال ژیان تولید صدا و سیمای مرکز ایلام بیش از 76 درصد رضایت مردم استان را کسب کرده است.