ایلام، راسان خبر_ مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: بیش از ۴۲ هکتار از مراتع و جنگل‌های ایلام امسال در آتش‌سوزی دچار خسارت شده است.

download-(2)

به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ احمد کرمی اظهار داشت: تعداد وقوع حریق‌ها در چهار ماهه نخست سال ۹۴ آنقدر زیاد بود که مردم و مسئولان استان را با شوک مواجه کرد.

وی با بیان اینکه در چهار ماه نخست سال گذشته در مناطق حفاظت شده ۲۴ مورد حریق رخ داد، افزود: در این آتش‌سوزی‌ها ۱۷۴ هکتار آسیب دید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام عنوان کرد: در مراتع و جنگل‌های استان نیز در چهار ماه نخست سال گذشته  ۳۹ فقره با وسعت ۱۰۴۷ هکتار  رخ داد.

وی گفت: در حالت کلی می‌توان گفت که در مجموع ۶۳ فقره حریق با وسعت یک هزار و ۲۲۱ هکتار در چهار ماه نخست سال ۹۴ در استان ایلام رخ داد.

کرمی خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست سال ۹۵ در مجموع ۱۲ فقره با وسعت ۴۲/۵ هکتار حریق رخ داده که مهم‌ترین علت این کاهش همراهی مردم عزیز در درجه اول و همچنین اقدامات انجام گرفته در راستای توجه ویژه به امر پیشگیری به‌عنوان یک ضرورت انکار ناپذیر در این زمینه مؤثر بوده‌اند.

وی افزود: برقراری گشت‌های مستمر و ایجاد پایگاه‌های نگهبانی شبانه‌روزی در مناطق بحرانی و حضور به موقع در هنگام وقوع حریق از دیگر اقداماتی است که توسط دستگاه‌های مربوطه از جمله منابع طبیعی و محیط زیست، استفاده از توان بسیج و نیروی انتظامی و همه دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران در قالب تیم‌های سه نفره و حضور مستقیم فرمانداران، بخشداران و شهرداران استان در امر اطفای حریق  از مهم‌ترین علل این مهم هستند.

تسنیم