سعید کریمیان، مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام روز سه شنبه در گفتگو با راسان خبر در استان ایلام از اختصاص ۲ فروند بالگرد سازمان هلال احمر و مدیریت بحران به سیل‌زدگان روستاهای سیروان و ماژین دره شهر ایلام خبر داد. وی افزود: با توجه به کوهستانی بودن منطقه فرود برای این بالگردها با مشکل مواجه […]

سعید کریمیان، مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام روز سه شنبه در گفتگو با راسان خبر در استان ایلام از اختصاص ۲ فروند بالگرد سازمان هلال احمر و مدیریت بحران به سیل‌زدگان روستاهای سیروان و ماژین دره شهر ایلام خبر داد.
وی افزود: با توجه به کوهستانی بودن منطقه فرود برای این بالگردها با مشکل مواجه شده است که امیدواریم  در کمترین زمان ممکن این مشکل برطرف شود.
مدیرکل بحران استانداری استان گفت: در راستای خدمات‌رسانی هلال احمر  به مردم روستاهای درگیر سیل  بیش از ۵ هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته تامین  که تا ساعت های آینده بین این مردم توزیع خواهد شد.
وی با بیان اینکه سیل در استان تلفات جانی نداشت  تصریح کرد: شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قبل از آغاز بارش‌ها با اطلاع‌رسانی  پای کار بوده و دستگاه‌های امدادی و خدماتی نیز هم اکنون در آماده‌باش کامل  هستند.
کریمیان ادامه داد: در پی بارش‌های شدید و بی‌سابقه ۳ روز گذشته در استان ایلام راه ارتباط ۲۶ روستای بخش ماژین دره شهر قطع شد.
وی خاطرنشان کرد: همزمان با بروز سیل در چند استان کشور ، استان ایلام نیز دچار بحران سیل‌زدگی شد و بر اثر آن خسارات زیادی به مناطق مختلف وارد شد.
استان ایلام با جمعیت ۶۷۰ هزار نفر کم جمعیت ترین استان کشور محسوب می شود.