ایلام، راسان خبر_ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام از برپایی نمایشگاه صنایع دستی و به نمایش گذاشتن صنایع دستی و سوغات محلی در شهر ایلام برای زوار اربعین حسینی خبر داد.

۱۳۹۲۱۲۲۱۰۰۰۷۲۴_photoa

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار داشت: تردد میلیونی زائران اربعین حسینی از استان ایلام، این فرصت را ایجاد کرده است که ضمن ارائه خدمت و خدمات‌رسانی به زائران، مجالی برای آشنایی با صنایع دستی و سوغات محلی استان ایلام در بین زوار در شهر ایلام برپا می‌شود.

وی افزود: این نمایشگاه شامل غرفه‌هایی از انواع لباس‌های محلی، گلیم و فرش، احجام سنگی، معرق و منبت، چرم، سفال، چاقو، عسل طبیعی و دیگر خوراکی‌ها و شیرینی‌های سنتی استان ایلام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه این نمایشگاه تا ۵ آذرماه جاری برای بازدید زائران و علاقمندان دایر است، اظهار کرد: برپایی غرفه‌های نوحه سرایی و ایستگاه‌های صلواتی از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه است.

وی ادامه داد: با توجه به تردد میلیونی زائران اربعین حسینی، این نمایشگاه با هدف خدمات‌رسانی به زائران در شهر ایلام برپا می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: تمام محصولات این نمایشگاه با هماهنگی به عمل آمده با صنعتگران با تخفیف ویژه ارائه می‌شود.