ایلام، راسان خبر_ مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: ۷۶۵ اثر تاریخی و توریستی ثبت شده در استان وجود دارد.

IMG_20170222_15291

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری راسان خبر از ایلام؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام عصر امروز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه استارت آپ  با بیان اینکه استان ایلام را بسیاری از مردم نمی‌شناسند،گفت: ۷۶۵ اثر تاریخی و توریستی ثبت شده در استان وجود دارد

شنبه زاده بیان داشت: ما در استان ایلام ۷۶۵ اثر تاریخی، طبیعی و مذهبی ثبت شده داریم که این تعداد به زودی با ثبت برخی آثار دیگر افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام عنوان کرد: از هر فرصتی باید برای معرفی آثار بکر و بسیار زیبا و ارزشمند استان به مردم استفاده کرد چرا که استان ایلام را بسیاری از مردم نمی‌شناسند و از جاذبه‌های توریستی آن بی خبر هستند.

عبدالمالک شنبه زاده افزود: امیدوارم که این استارت آپ برای حوزه گردشگری و صنایع دستی استان قدم بسیار مثبتی باشد و بتوان نتایج خوب و مفیدی را گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام عنوان کرد: در استان ایلام جاذبه‌های توریستی و تاریخی و طبیعی بسیاری وجود دارد و هر سال شاهد حضور گردشگرانی از کشور خود و خارج از کشور هستیم که لازم است با معرفی بیشتر جاذبه‌های استان میزان جذب توریست در استان را بالا ببریم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مراسم‌های ایام اربعین در سه سال گذشته در سطح استان، گفت: با توجه به حضور بالای زائران در ایام اربعین در استان ما توانستیم از این فرصت استفاده کرده و جاذبه‌های تاریخی، توریستی و طبیعی استان را به مردم و زائران معرفی کنیم به صورتی که بسیاری از مردم مایل به سفر در ایام نوروز به استان ایلام بودند.