به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر، مدیرکل نوسازی مدارس ایلام روز شنبه(9 اردیبهشت ) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه40ردیف شغلی در صنعت ساخت و ساز ساختمان در کشور وجود دارد گفت: اداره کل نوسازی استان با  داشتن 88پروژه اجرایی سهم بسزایی در  تولید اشتغالزایی در سطح کشور دارد. […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر، مدیرکل نوسازی مدارس ایلام روز شنبه(9 اردیبهشت ) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه40ردیف شغلی در صنعت ساخت و ساز ساختمان در کشور وجود دارد گفت: اداره کل نوسازی استان با  داشتن 88پروژه اجرایی سهم بسزایی در  تولید اشتغالزایی در سطح کشور دارد.

وی افزود: در حال حاضر14مدرسه چادری ویژه عشایر در استان وجود دارد  که  این مکان ها همواره  توسط اداره کل نوسازی در طول سال تجهیز میشوند.

سعید هژبری  ادامه داد :  هم اکنون 86 فضای آموزشی تخریبی در سطح استان وجود دارد که از این تعداد 24مورد آن در شهر ایلام است که با مشارکت خیرین در روزهای آینده کار ساخت و ساز این فضاها شروع خواهد شد.

سعید هژبری تعداد پروژهای مشترک نوسازی مدارس با خیرین  در سال جدید را 56مورد عنوان کرد و افزود: برای تکمیل این تعداد سی هزار و 648 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با مشارکت، بنیاد علوی، بنیادبرکت و خیرین تامین می شود.

وی افزود: در سال گذشته 17فضای آموزشی در سطح استان به بهره برداری رسیده که 12مورد آن با مشارکت خیرین مدرسه ساز ساخته شده است.

مدیرکل تجهیز ونوسازی مدارس استان  تصریح کرد: از سال90 تاکنون بنیاد برکت با 39مورد مدرسه سازی بااعتبار 177میلیارد ریال در سطح استان احداث نموده که22مورد آن تاکنون به بهره برداری رسیده است.

وی  گفت: مشارکت بنیادعلوی در مدرسه سازی در استان، با احداث6پروژه آموزشی و با اعتباری بالغ بر 6هزار میلیون ریال وشرکت چسب راضی با5پروژه با اعتبار 5هزار میلیون ریال، از جمله خیرینی هستند که نقش پررنگی در ساخت و ساز مدارس داشته اند.

هژبری تصریح کرد : تعداد کل کلاس های درس هوشمند در استان 213 مورد  هستند  که معادل22درصد فضاهای آموزشی اعتبار شده است.

هژبری، مهمترین اهداف اداره کل نوسازی مدارس استان در در سال جدید را تکمیل پروژ های نیمه تمام عنوان کرد و گفت: تعداد این  پروژها  که 13 مورد هستند در زمینی به مساحت  15هزار و 500 متر مربع با تامین اعتبار  بالغ بر 120میلیارد ریال ،  در سال جاری افتتاح یا کلنگ زنی خواهند شد.