به گزارش راسان نیوز؛ جلسه شورای اداری با حضور مدیر کل ورزش وجوانان ، معاونین ، روسای ادارات ورزش شهرستانها و سایر مسئولان ستادی در حوزه های مختلف اداره کل در محل سالن جلسات فرهنگسرای جوان برگزار شد. در ابتدا قاسمی معاون منابع و پشتیبانی اداره کل و بانی و برگزار کننده این جلسه ضمن […]

SONY DSC

به گزارش راسان نیوز؛ جلسه شورای اداری با حضور مدیر کل ورزش وجوانان ، معاونین ، روسای ادارات ورزش شهرستانها و سایر مسئولان ستادی در حوزه های مختلف اداره کل در محل سالن جلسات فرهنگسرای جوان برگزار شد.
در ابتدا قاسمی معاون منابع و پشتیبانی اداره کل و بانی و برگزار کننده این جلسه ضمن تبریک ایام شعبانیه هدف از برگزاری جلسه شفاف سازی راه و روش رسیدن به اهداف ، برنامه ها و مسائل کلی اداری در سال ۹۵ عنوان کرد .
در ادامه مدیر کل ورزش وجوانان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت : برنامه ریزی و روشن سازی برنامه کاری در ابتدای هر سال امری بدیهی است و در سالی که از طرف مقام معظم رهبری مزین به اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل شده است این وظیفه سنگین تر شده که در جهت رسیدن به اهداف دولت اقدام کرد.
ایشان سال ۹۴ را سالی سنگین از لحاظ مالی برای کل کشور عنوان کرد و افزود : اداره کل ورزش وجوانان هم به تبع زیر فشار بار مالی بود اما خوشبختانه با همکاری و وحدت و همدلی همکاران عملکرد بسیار خوبی برای ورزش استان بدست آمد.
مدیرکل ورزش وجوانان در ادامه سخنرانی و بحث تخصصی خود مسائل و مشکلات اداره را به صورت دسته بندی در حوزه های مختلف بیان کرد و روسا ی ادارات و حوزه های مختلف اداره کل نیز به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
بهروز حیدرزاده با بیان ارائه و شفاف سازی عملکرد اداره بر اساس مستندات ، به توضیح و تفسیر فرمت جدید ارزشیابی عملکرد اداره پرداخت و اظهار داشت : هر مسئولی چه در بخشهای ستادی و چه در بخش شهرستانها بایستی اطلاعات کامل و جامعی را از عملکرد خود داشته باشد و هر لحظه آماده گزارش به ما فوق خود باشد چرا که خدمت به مردم باید شفاف و روشن باشد.
مدیر کل ورزش وجوانان اظهار داشت : کوچک سازی دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی از اهداف اصلی دولت است که در این راستا اهتمام جدی بعمل آید که کلیه اماکن ورزشی برای اداره و نگهداری و توسعه ورزش بر اساس ماده ۸۸ به بخش خصوص واگذار شوند .
ایشان به اثرات خوب اجرای این ماده بیان کرد و گفت : علاوه بر برگشت بهای اجاره آن مکان به شهرستان مربوطه برا ی توسعه و سایر هزینه ها مورد نیاز اداره ،باعث ایجاد شغل برای جوانان و افراد جویای کار میشود چرا که با اجاره سالانه مکان ورزشی میتوانند با مدیریت درست علاوه بر توسعه ورزش برای خود درآمد زایی نیز داشته باشند.
حیدرزاده سرکشی از روستاها و مناطق دور افتاده در شهرستانها را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد : وقتی به عنوان رئیس در جایی خدمت میکنیم نسبت به تمام افراد آن شهر یا روستا مسئولیت داریم و وظیفه داریم ضعف ها و کمبودهای مناطق محروم را با همکاری فرمانداری و در مراجع بالاتر اداره کل و استانداری برطرف کنیم .
مدیر کل ورزش وجوانان نگهداری و استفاده بهینه از اموال اداری را یک نوع اقتصاد مقاومتی برشمرد و اشاره کرد : اموال اداری باید به درستی و برای خدمت به مردم استفاده شود و با برنامه ریزی در حوزه های مختلف با کاهش هزینه به شعار سال جامه عمل بپوشانیم وبه فرمایشات رهبر عظیم الشان انقلاب لبیک بگوییم .
ایشان همچنین در بخش اداری نکات تخصصی در خصوص رعایت سلسله مراتب اداری ، گزارش عملکرد ،شرح و توزیع عادالانه کار در بین همکاران و سایر موارد را به روسای شهرستانها یاد آورد کرد .
مدیر کل ورزش و جوانان در بخش ورزش نیز بیان کرد: خوشبختانه سال ۹۴ سال پرباری برای ورزش استان از لحاظ پیشرفت در فاکتورهای کسب مدالهای بین المللی ، برگزاری و میزبانی مسابقات کشوری، کسب عناوین قهرمانی و علی الخصوص کسب دو سهمیه المپیک توسط ورزشکاران ایلامی بود.
وی همچنین خواستار برنامه ریزی درست برای جذب ورزشکاران سازمان یافته به ورزش توسط هیاتها و ادارات ورزش شد و گفت:در این راستا باشگاهها و هیاتهای ورزشی که نسبت به سال گذشته تعداد ورزشکاران بیشتری را جذب کنند مورد تجلیل قرار میگیرند.
این مقام ارشد ورزش استان تاکید کرد : با باشگاههای که متخلف هستند و با وجود تذکرات شفاهی و کتبی ناظرین ، نیز به تخلف خود مبادرت ورزیدند مجوز تاسیس آن باشگاه ابطال میشود و به هیچ وجه برای موسس آن باشگاه مجوزی صادر نخواهد شد.
وی همچنین آموزش تخصصی مربیان ، استعدادیابی در ورزش و پرورش استعدادها را از جمله موارد موفقیت در کسب قهرمان پروری دانست .
حیدرزاده عنوان کرد : هیاتهای ورزشی برای توسعه ورزش بانوان باید برنامه ریزی درست داشته باشند و سهم بانوان در ورزش را مشخص کنند.
ایشان در بحث جوانان خواستار تشکیل جلسات ستاد ساماندهی جوانان در شهرستانها شد و افزود : اداره ورزش وجوانان به عنوان دبیر این جلسات مسئول پیگیری و تحقق مصوبات جلسات ساماندهی جوانان که با حضور ادارات مرتبط برگزار میشود .
وی با توجه در پیش بودن هفته جوانان و افزایش نشاط و شادابی در بین جوانان و توجه به امر اوقات فراغت آنان گفت : سازمانهای مردم نهاد باید تقویت شوند و کارها و امور را به خود آنها واگذار کرد .
در این جلسه مسائل مربوط به امور حقوقی ، کارگزینی ، نظارت و ارزیابی و حراست نیز به طور مفصل بررسی شد.