ایلام، راسان خبر_ بهروز حیدرزاده در جمع کارشناسان امور جوانان شهرستانهای تابعه استان ایلام بهر مندی از پتانسیل های سمن ها را یک فرصت طلایی برای جامعه امروز بر شمرد.

resized_DSC00053JPG

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام ؛ نشست کارشناسان امور جوانان ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای تابعه با حضور مدیر کل و معاون فرهنگی و امور جوانان این اداره کل در محل فرهنگسرای جوان شهر ایلام برگزار شد .
بهروز حیدرزاده مدیرکل ورزش و جوانان در این نشست ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت : یکی از وظایف عمده و مهم حوزه جوانان مشارکتهای اجتماعی است و این امر از طریق ترویج و حمایت از سازمان های مردم نهاد جوانان صورت می گیرد . در واقع سمن ها مناسبت ترین راه برای مردمی کردن امور هستند و امروزه دنیا به این نتیجه رسیده است که برای رسیدن به توسعه باید اجرای امور جامعه به دست مردم سپرده شود ، بنابراین بهره مندی از پتانسل های سمن ها یک فرصت طلایی برای جامعه ایجاد می کند .
وی افزود : پس چه بهتر که جوانان تحصیلکرده و متخصص در رشته های مختلف وارد عمل شوند و اساس امور را در دست بگیرند . این وظیفه خطیر بر عهده ما در مجموعه ورزش و جوانان گذاشته شده است و تاکید میکنم در تمام شهرستانها توجه ویژه به سمن ها صورت گیرد و در چارچوب قانون، جوانان عضو این تشکلها را به تلاش و فعالیت تشویق کنید .
حیدرزاده ادامه داد : مسئولیت دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان در استان و شهرستان ها به نیز دیگر مسئولیتی است که به مجموعه ورزش و جوانان محول شده است و باید در این راستا با جدیت پیگیر مطالبات به حق جوانان بود و توجه فرمانداران را به حوزه جوانان و رسیدگی به امور آنان جلب کرد .
محمدرضا تردست معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان هم بهره مندی از ظرفیت جوانان برای تشکیل سازمان های مردم نهاد را نیاز امروز جامعه خواند و گفت : در تمام شهرستان ها نسبت به شناسایی جوانان نمونه و فعال در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی ، علمی و غیره مورد توجه قرار گیرد و این افراد را به تاسیس سازمان مردم نهاد جوانان تشویق نمایید تا با ایجاد سمن های منسجم و تخصصی بتوانیم گامی جهت خدمت به استان فراهم آوریم
تردست افزود : در خصوص دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان علاوه بر اهتمام به تشکیل جلسات و پیگیری مصوبات در شهرستان ها ، نسبت به تشکیل کمیته های تخصصی ذیل ستاد و تعامل مثبت و سازنده با نهادهای عضو ستاد ساماندهی عنایت ویزه داشته باشید تا بتوانیم زمینه ساز ایجاد یک همبستگی جهت رفع مشکلات جوانان استان در تمام شهر ها و روستاها باشیم
وی ادامه داد : یکی دیگر از موضوعات مورد توجه در جامعه امروز بحث ازدواج جوانان است که سلامت اخلاقی و اجتماعی جامعه به ان وابسته است و مطالعات انجام شده به ما می گوید که یکی از دلایل بروز مشکلات برای جوانان در آستانه ازدواج و زوج های جوان، عدم ارائه آموزش های لازم به آنهاست . پس در خصوص آموزشهای پیش، حین و بعد از ازدواج نیز برنامه ریزی لازم را داشته و از ظرفیت کارشناسان شهرستانی و استانی برای این امر نهایت استفاده را ببرید زیرا در این موضوع هر چه تلاش کنیم باز جای کار وجود دارد و این اقدامات را برای حفظ بنیان خانواده ها و سلامت جامعه که بی شک رضایت الهی را نیز در پی دارد انجام دهید .
معاون فرهنگی و امور جوانان در پایان به برنامه های هفته ازدواج در سال جاری اشاره کرد و گفت : شیوه نامه اجرای برنامه های هفته ازدواج پس از تدوین به همه شهرستان ها ابلاغ خواهد شد گه چارچوب کار در این شیوه نامه به تفصیل توضیح داد شده است .