به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ بهروز حیدر زاده، مدیرکل ورزش و جوانان  استان ایلام روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع توسعه ورزش های همگانی اظهار داشت:  ۳۰ هزار و ۲۲۱ نفر ورزشکار سازمان یافته در استان  ایلام وجود دارد که این تعداد در سال گذشته ۲۹ هزار و ۱۰۰ […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ بهروز حیدر زاده، مدیرکل ورزش و جوانان  استان ایلام روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع توسعه ورزش های همگانی اظهار داشت:
 ۳۰ هزار و ۲۲۱ نفر ورزشکار سازمان یافته در استان  ایلام وجود دارد که این تعداد در سال گذشته ۲۹ هزار و ۱۰۰ نفر است.
وی افزود:  سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ در بحث رشته های قهرمانی و همگانی استان ۳۰/۱ درصد رشد داشته  است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان داشت: در سالجاری در مجموع ۹مقام آسیایی، ۱۵ جهانی و ۱۱۸ بین المللی توسط ورزشکاران استان کسب شده است که نسبت به سال گذشته با رشد مناسبی مواجه بوده است.
وی ادامه داد: همچنین از ابتدای سالجاری تا کنون  ۲۶۴ ورزشکار جهت شرکت در مسابقات قهرمانی کشور اعزام شده که در مجموع ۶۰۴ مدال طلا، نقره و برنز توسط این افراد کسب شده است.
وی بیان داشت: هم اکنون ۹۵ پروژه نیمه تمام در استان در دست اقدام که اکثر این پروژه ها در روستاها و مناطق  دور افتاده است که  بخش عمده ی از آنها تا پایان تیر ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: همچنین ۳۶ پروژه زمین چمن مصنوعی و سالن چند منظوره  در دست اقدام که در مدت مشخص شده سال ۹۸  افتتاح خواهد شد.
حیدر زاده تاکید کرد: ۹۹ درصد هیات های ورزشی استان دارای خانه های تخصصی ورزش می باشند.
حیدر زاده گفت: در جشنواره استعداد  یابی سال‌جاری  ۱۵ رشته ی ورزشی شناسایی شد که سال آینده ۱۳ رشته ورزشی دیگر  در حوزه بانوان و آقایان اضافه می شود .
 معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این نشست گفت: در دهه ماهه اولسال جاری ۹ هزار و ۲۱ نفر زوج متقاضی دریافت وام ازدواجی بوده که از این تعداد ۸ هزار ۲۰ نفر تسهیلات دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه  هم اکنون ۸۲۰ زوج در انتظار دریافت وام ازدواجی هستند افزود: تا کنون ۲۳ میلیارد تومان به متقاضیان دریافت وام پرداخت شده است.
محمد رضا تردست در ادامه از  امادگی معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان در راستای  توانمند سازی تمامی جوانان استان  برای دوره های آموزشی قبل، حین و بعد از ازدواج خبر داد. 
سرپرست ورزش‌های همگانی استان ایلام نیز در این نشست گفت:  از ابتدای سال‌ جاری تاکنون بیش از ۳۵۰ برنامه فرهنگی ورزشی در سطح استان ایلام اجرا شده است.
وی افزود: هم اکنون ۳ هزار و ۲۷۸ نفر تحت پوشش بیمه سلامت هیئت ورزش‌های همگانی استان ایلام قرار گرفته‌اند که از این تعداد ۵۱۳ نفر آقا و ۳۲۷۸ نفر نیز خانم هستند
وی بیان داشت: بیش از 3 هزار ورزشکار در رشته‌های مختلف زیر مجموعه هیئت‌های همگانی شهرستان ایلام مشغول به فعالیت هستند.
وی اظهارداشت:  ورزشهای‌های همگانی استان ۸۵ رشته ورزشی زیر مجموعه هیئت ورزش‌های همگانی است که از این تعداد ۲۵ رشته در ایلام فعال هستند.
خسروی نژاد در ادامه از برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی با حضور اقشار مختلف مردم در روز چهارشنبه  ۲۲ اسفند ۹۷  در شهر ایلام خبر داد.