به گزارش روز دوشنبه خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر؛ مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: بیش از۱۰۰ برنامه در هفته پدافند غیر عامل در استان اجرا خواهد شد که در این راستا۵۰انفجار آزمایشی در مدارس استان اجرا خواهد شد. وی  با اشاره به نامگذاری هفته نخست آبان […]

download-1

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر؛ مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: بیش از۱۰۰ برنامه در هفته پدافند غیر عامل در استان اجرا خواهد شد که در این راستا۵۰انفجار آزمایشی در مدارس استان اجرا خواهد شد.

وی  با اشاره به نامگذاری هفته نخست آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل افزود: نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل و تعیین جایگاه این موضوع در اذهان عموم مردم در سرلوحه برنامه‌ها قرار دارد.
پرویز شریفی در ادامه به نقش مطبوعات در راستای اجرایی کردن پدافند غیر عامل در استان و کشور  اشاره کرد و گفت:مطبوعات می تواند سد بسیار محکمی در مقابل دسیسه های و تلاش کسانی که می خواهند بین مردم و نظام خلل ایجاد کنند نقش مهمی در خنثی شدن این امر داشته باشند.

«پرویز شریفی» افزود: پدافند غیرعامل به‌عنوان یک روی سکه پدافند عامل و یک نظام برای حمایت از اقلیم و کشور نیازمند تجهیزات سخت و نرم‌افزاری است و با توجه به شرایط موجود ما نیز نیازمند حمایت از داشته‌های خود هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف پدافند غیرعامل افزایش بازدارندگی است، افزود: پدافند غیرعامل مجموعه‌ای از اقدامات به‌عمل‌آمده غیرنظامی باهدف افزایش بازدارندگی و قدرت ملی است که صحنه بحران را با حفظ اصول خاص خود مدیریت کند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام اضافه کرد:  با توجه به سابقه دیرینه پدافند غیرعامل و اهمیت آن در زندگی انسان ها غفلت از آن، می تواند خسارات جبران ناپذیری بر بدنه جامعه وارد می کند.

وی عنوان کرد:فراهم کردم زمینه لازم برای اجرای پدافند غیرعامل  می تواند به توسعه استان کمک کند که در این راستا  شروع به  شناسایی نقطه قوت و ضعیف مناطق ثقلی در استان شده است که قطعا افزایش بازدارندگی برای دشمن را  در پی داشته باشد.

وی ادامه داد: آمادگی نظامی و دفاعی باید همیشگی بوده و این مهم نباید مربوط به زمان و مکان خاصی باشد و تحقق این مهم با آشنایی مردم با اصول پدافند غیرعامل محقق می شود.

وی افزود: اصول راهبردی پدافند غیر عامل آینده نگری، پیشگیری، برنامه ریزی و تسهیل کار مدیریت تهدید یا بحران در شرایط اضطراری را شامل می شود.

پرویز شریفی همچنین از برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل با هدف تولید پایدار در حوزه‌های فنی و مهندسی، زیست محیطی و مقاوم سازی مخازن در پتروشیمی ایلام خبر داد.