به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر، ضیاء رضایی مدیر کمیته امداد استان ایلام، دقایقی پیش در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار داشت: مهمترین افتخار کمیته امداد، خدمت بی منت به قشر ضعیف کشور و استان است که در طول عمر 40 ساله این نهاد، خدمت ارزنده‌ای به مددجویان ارائه شده است. […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر، ضیاء رضایی مدیر کمیته امداد استان ایلام، دقایقی پیش در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار داشت: مهمترین افتخار کمیته امداد، خدمت بی منت به قشر ضعیف کشور و استان است که در طول عمر 40 ساله این نهاد، خدمت ارزنده‌ای به مددجویان ارائه شده است.

وی افزود: رسانه‌ها به عنوان مددکار، همواره همکار و همراه کمیته امداد امام(ره) در راستای ارائه خدمات به مددجویان بوده که نقش رسانه‌ها در این بین به خوبی مشخص است.

مدیرکل کمیته امداد تعداد مددجویان استان را بیش از ۷۲ هزار نفر دانست و اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی کنونی، از ابتدای سال‌جاری تا‌کنون ۸ هزار و ۵۰۰ خانواده به تعداد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اضافه شده که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

این مقام مسوول تعداد مددجویان کمیته امداد در سال گذشته را ۲۰ هزار و ۷۲۰ نفر عنوان کرد.

رضایی ادامه داد: در ده ماهه اول سال‌جاری ۱۹ میلیارد ریال صدقه جمع آوری شده که  این رقم نسبت به سال گذشته ۱۱۵ درصد تحقق داشته که ضریب نفوس در بین خانواده رتبه اول کشور داشته است.

وی بیان داشت: جشن نیکوکاری با شعار «عیدی برای همه» همزمان با سراسر کشور به مدت سه روز متوالی در سطح استان اجرا و کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردمی جمع آوری شد که نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: ۳ هزار ۱۲۴ یتیم زیر ۱۸ سال در استان ایلام تحت حمایت حامیان و خیرین قرار دارند که ۷۰ درصد حامیان غیر بومی هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت: تا کنون ۲ هزار و ۲۱۷ شغل با اعتبار۴۶۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی و قرض‌الحسنه به ازای هر نفر اشتغال‌زایی ۲۸ میلیون ریال برای مددجویان فاقد شغل استان ایلام ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگی ۳۲۱ نخبه علمی، فرهنگی، مخترع و قرآنی در مجموعه خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد ایلام وجود دارد که برای استان افتخار است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۷۰ نوعروس با مساعدت کمیته امداد راهی خانه بخت شده‌اند به طوری که هم اکنون هیچ نوعروسی در نوبت دریافت وام قرض‌الحسنه یا جهیزیه  وجود ندارد.

وی به خدمات مسکن اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ هزار ۲۳۲ مسکن با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان شامل ساخت، خرید، تعمیر و …  در استان انجام شده است.

رضایی بیان کرد: مردم نیکوکار استان امسال با مشارکت در جشن نیکوکاری تاکنون ۴۸ میلیارد ریال به نیازمندان و محرومان استان مساعدت کردند.

وی اضافه کرد: کمک‌های مردمی از طریق ۱۱۷ پایگاه ثابت و سیار و بیش از ۶۰۰ پایگاه مدارس جمع آوری شد.

به گفته، مدیرکل کمیته امداد استان  ۱۲ هزار مددجو این نهاد خانوار با سرپرست زن هستند.