ایلام، راسان خبر_ مدیر درمان تامین اجتماعی استان گفت: در بیمارستان صحرایی حدود هزار نفر از زائران در بخش‌های مختلف به طور رایگان پذیرش خواهند شد.

images

دکتر کریم لاله ماژین ، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر  درباره برپایی بیمارستان صحرایی گفت: از ۲۲آبان ماه  تا ۴ آذر بیمارستان صحرایی به منظور خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی در مرز مهران برپا می باشد که  این خدماترسانی کاملا رایگان می باشد.

وی  ادامه افزود: این بیمارستان صحرایی شامل بخش های مختلفی چون اورژانس، داندان پزشکی، آزمایشگاه، داروخانه، تزریقات و پانسمان، سرم تراپی، ارتوپدی، داخلی، قلب و عروق، زنان و زایمان، اطفال و غیره می باشد.

وی افزود: هم اکنون نیز با توجه به موج ورود و ازدحام زیاد زائران، تعداد متقاضیان و مراجعه کنندگان برای دریافت خدمات درمانی و بهداشتی به این بیمارستان صحرایی مستقر در پایانه مرزی مهران قابل توجه است. 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان گفت: در حال حاظر تعداد۲ پزشکی عمومی و یک دندانپزشک  در بیمارستان صحرایی مشغول به ویزیت زائران اربعین حسینی هستند  که طی روزهای آینده پزشکان متخصص نیز به جمع این افراد اضافه خواهد شد.

مرز بین المللی مهران در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام مهم ترین کانون تردد زائران اربعین حسینی به عتبات عالیات است و به دلیل نزدیکی به عتبات عالیات و کربلای معلی بسیار مورد توجه زائران قرار دارد و بیشترین حجم تردد زوار از این مرز انجام می شود.