راسان خبر، ایلام_ مدیر درمان تامین اجتماعی استان گفت: الکترونیک شدن دفترچه بیمه تحول بزرگی است که می تواند روی هزینه های درمانی تاثیر بسزایی داشته باشد.

IMG_20170211_35660

دکتر کریم لاله ماژین شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر در اینباره گفت: الکترونیکی شدن دفترچه بیمه تحول بزرگی است که می تواند روی هزینه های درمانی تاثیر بسزایی داشته باشد.

دکتر کریم لاله ماژین افزود: از اول سال زیرساخت‌ها لازم برای استفاده کارت هوشمند درمان در سطح استان و کشور فراهم شد و زمینه ی لازم فراهم شد که بتدریج شروع به حذف دفترچه های کاغذی کنیم.

وی افزود: این طرح به صورت آزمایشی (۱۷بهمن ) در درمانگاه شهرستان دهلران آغاز و در شهر ایلام نیز چهارشنبه هفته گذشته(۲۱بهمن ماه ) در دی کلینیک به طور رسمی شروع  شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان افزود: در این راستا ۱۰۰میلیون تومان هزینه جهت نصب سیستم سخت افزاری و نرم افزاری در ۳ مرکز درمانی تامین اجتماعی استان شده است.

وی تصریح کرد :  پس از اینکه بیمار با ارایه کد ملی  در درمانگاه پذیرش شد و پزشک او را معاینه کرد اطلاعات پزشکی بیمار در نسخه الکترونیم ثبت می شود و بیمار بدون دفترچه با مراجعه به داروخانه امور درمانی خود  را پیگیری می کند.

وی افزود: همچنین در تلاش هستیم در ادامه اجرایی کردن این طرح کارت الکترونیک تا پایان سالجاری برای بیماران  صادر شود‌.

دکتر لاله ماژین ادامه داد: با توسعه این طرح قطعا درآینده همه مراکز درمانی خصوصی و غیرخصوصی سطح شهر ایلام به یکدیگر متصل شده و دفترچه های بیمه فعلی حذف خواهند شد.

دکتر لاله ماژین، ثبت کامل سوابق پزشکی بیماران و مراجعان،تسهیل در ارائه خدمات درمانی بیمه شدکان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، کاهش هزینه ها و مراجعه های مکرر  شفافیت در خدمت رسانی از  مزایای این طرح می باشد.