به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی شرکت برق ایلام،  مدیر عامل شرکت توزیع برق ایلام در همایش بهره گیری از انرژی های پاک و نیروگاه های خورشیدی که طرح مشترک وزارت نیرو و کمیته امداد حضرت امام (ره) می باشد، گفت: خودکفایی صنعت برق در تولید دانش فنی […]

untitled-1

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی شرکت برق ایلام،  مدیر عامل شرکت توزیع برق ایلام در همایش بهره گیری از انرژی های پاک و نیروگاه های خورشیدی که طرح مشترک وزارت نیرو و کمیته امداد حضرت امام (ره) می باشد، گفت: خودکفایی صنعت برق در تولید دانش فنی و استفاده از این دانش در راستای خدمت رسانی شایسته به مردم باعث شده تا این صنعت به عنوان یک صنعت مهم و تاثیر گذار در کشور خود را به مردم معرفی نماید.
 هادی شیرخانی افزود: توجه رهبر فرزانه انقلاب به مقوله مهم انرژی در نظریه اقتصاد مقاومتی و بیان اینکه مدیریت مصرف در حامل های انرژی از ارکان این نظریه بزرگ اقتصادی است، نقش به سزایی در جهت گیری های صنعت برق داشته است.
وی ادامه داد: طرح بهره گیری از انرژی های پاک و نیروگاه های خورشیدی به ویژه برای مددجویان کمیته امداد حضرت امام(ره)  در واقع یک بازی برد برد است که در آن تمام طرف های بازیگر به منافع خوب ودر خوری خواهند رسید.
مدیر عامل شرکت توزیع برق ایلام تصریح کرد: این طرح می تواند به تقویت پروفیل ولتاژ شبکه های توزیع کمک شایانی کند چرا که اکثر این نیروگاه ها در قسمت های انتهایی خطوط می باشند و از سویی موجبات خودکفایی مددجویان کمیته امداد را فراهم آورده ودرکل منافع ملی نیز که از همه چیز مهمتر است با اجرایی شدن آن محقق خواهد شد.
مهندس شیرخانی با اشاره به اینکه این طرح را می توان نمودی عینی از اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی دانست تاکید کرد: طرح بهره گیری از انرژی های پاک و نیروگاه های خورشیدی عایدات خوبی هم نصیب مدد جویان کیمته امداد خواهد کرد و مهمترین فایده آن خودکفایی است که خود از نمود عینی اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی است.
رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع برق ایلام مهمترین چالش های صنعت برق را کاهش تلفات انرژی الکتریکی، مصرف بی رویه و از سویی عدم وصول به موقع مطالبات عنوان کرد.