به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر ؛ ششمین جلسه هیات نظارت بر آموزشگاههای فنی وحرفه ای آزاد استان با حضور دکتر نصری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای و اعضاء هیات نظارت استان در محل انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد رایانه برگزارشد. در ابتدای جلسه صفربیگی رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد و […]

%d9%87%db%8c%d8%a7%d8%aa_%d9%86%d8%b8%d8%a7%d8%b1%d8%aa1_2617

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر ؛ ششمین جلسه هیات نظارت بر آموزشگاههای فنی وحرفه ای آزاد استان با حضور دکتر نصری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای و اعضاء هیات نظارت استان در محل انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد رایانه برگزارشد.

در ابتدای جلسه صفربیگی رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد و رئیس انجمن رایانه ضمن خوش آمدگویی به مدیرکل و سایر اعضای هیات نظارت استان، برگزاری چنین جلساتی در محل انجمن آموزشگاه های آزاد را نشانه توجه و اهمیت بخش خصوصی از سوی اداره کل و سبب ایجاد انگیزه در آموزشگاه های آزاد جهت پویایی و تلاش بیشتر دانستند وابراز امیدواری کردند با تعامل بیش از پیش بخش دولتی و خصوصی زمینه ارتقاء و پویایی مهارتی موسسان، مربیان و کارآموزان دوچندان خواهد شد.

 دکتر نصری مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین تسلیت و بر نظارت دقیق تر اعضاء هیات نظارت استان بر فعالیت آموزشگاه های آزاد و شناسایی و برخورد با مراکز آموزشی غیر مجاز تاکید کردند.

بنا بر این گزارش وی ضمن تأکید بر هماهنگی و تعامل بیش از پیش نمایندگان انجمن صنفی در جهت توسعه فضای کسب و کار و حمایت از توسعه بخش خصوصی، افزود: مجموعه موسسات کارآموزی آزاد یاوران مهارتی این مجموعه در ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای جوانان عزیز می باشند و برنامه ها و راهکارهای اساسی در زمینه توسعه فرهنگ کاربلدی و مهارت آموزی افزایش تولید ملی و خودکفایی اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

خانم نورآبادی رئیس اداره موسسات کارآموزی استان نیز به ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد آموزشی آموزشگاه های آزاد استان و همچنین فعالیت های این اداره در شش ماهه نخست سال جاری در حوزه آموزشگاه های آزاد پرداخت .

در این جلسه تعداد ۲۳ تقاضا در حوزه های مختلف آموزشگاه های آزاد ازجمله ۵ مورد درخواست تاسیس ، ۴ درخواست تمدید پروانه تاسیس ، ۲مورد درخواست افزایش رشته آموزشی و سایر درخواست های متفرقه شامل درخواست جابجایی مکان ، مرخصی، تمدید موافقت نامه اصولی مطرح و همچنین رتبه بندی تعداد ۷ آموزشگاه آزاد مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

گفتنی است: موارد مطرح شده پس از بحث و بررسی کارشناسان با اخذ آرای اعضاء، مصوب و جهت اجراء به اداره موسسات کارآموزی آزاد ارجاع شد.