به گزارش  سایت خبری راسان خبر به نقل از رپوابط عمومی بهزستی استان،  فرهاد قیصربیگی با اعلام این خبر افزود: این تعداد زن سرپرست خانواری تا پایان سال گذشته زیر پوشش این بیمه قرار گرفته اند. وی با بیان اینکه از این تعداد ۷۵۹ نفر در شهرها و یک هزار و ۸۱۲ نفر نیز در […]

به گزارش  سایت خبری راسان خبر به نقل از رپوابط عمومی بهزستی استان،  فرهاد قیصربیگی با اعلام این خبر افزود: این تعداد زن سرپرست خانواری تا پایان سال گذشته زیر پوشش این بیمه قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۷۵۹ نفر در شهرها و یک هزار و ۸۱۲ نفر نیز در روستاها و مناطق عشایری سکونت دارند، اظهار کرد: کار بیمه زنان روستایی از سوی صندوق بیمه روستاییان و عشایر و بیمه زنان ساکن مناطق شهری از محل قانون هدفمندی یارانه ها و از طریق بیمه تامین اجتماعی انجام گرفته است.

وی یادآور شد: طرح بیمه اجتماعی زنان روستایی و عشایری از سال ۸۸ آغاز شد که در اجرای آن از سوی بهزیستی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط به دهیاری ها معرفی شدند و پس از ورود و ثبت اطلاعات آنان در تارنمای صندوق بیمه روستایی و عشایری حق بیمه آنها بصورت متمرکز از سوی بهزیستی پرداخت می شود.

قیصربیگی حق بیمه پرداختی برای هر نفر در این طرح را بر پایه توافق سازمان بهزیستی کشور و صندوق مرکزی بیمه روستاییان ۸۱۰ هزار ریال در سال اعلام کرد.