شکراله شیرخانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام روز شنبه در گفتگو با راسان خبر اظهار داشت:  تمام کارگران آسیب دیده در سیلاب اخیر که بیکار شدند بدون محدودیت بیمه بیکاری دریافت می‌کنند. وی افزود: آسیب دیدگان مناطق سیل زده می‌توانند بدون نیاز به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه به مدت خاص بیمه بیکاری خود را […]

شکراله شیرخانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام روز شنبه در گفتگو با راسان خبر اظهار داشت:  تمام کارگران آسیب دیده در سیلاب اخیر که بیکار شدند بدون محدودیت بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

وی افزود: آسیب دیدگان مناطق سیل زده می‌توانند بدون نیاز به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه به مدت خاص بیمه بیکاری خود را دریافت کنند.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام بیان داشت: بیمه‌شدگانی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه مانند: سیل، زلزله و آتش‌سوزی بیکار می‌شوند، برای دریافت مقرری بیمه‌بیکاری، نیاز به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه برای مدت زمان خاص ندارند و حتی اگر در روز اول کار بر اثر این حوادث بیکار شوند، با رعایت سایر شرایط مقرر می‌توانند مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.

وی در ادامه از  خرید بیش از سه تن آرد، کمک 10 و پنج میلیونی مدیران بانک توسعه تعاون و رفاه کارگران استان برای کمک به مددجویان بهزیستی، تخصیص وام ضروری رایگان  از دیگر اقدامات این دستگاه برای کمک به سیل زدگان استان خبر داد.

وی یادآور شد: بانک رفاه کارگران 525 میلیون ریال و بانک توسعه تعاون نیز 400 میلیون ریال به مردم سیل زده کمک کردند.

لازم به ذکر است؛ فرد بیکار از نظر قانون بیمه بیکاری، بیمه شده‌ای است که بدون میل و اراده خود بیکار شده باشد. همچنین بیمه‌شدگانی که به علت حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله، جنگ و آتش‌سوزی بیکار شوند، می‌توانند از مقررات این قانون استفاده نمایند.