به گزارش روی خط  رسانه های راسان نیوز؛ مازیار سلیمان نزاد در گفتگوییاظهار داشت: عصر روز جمعه شاهد یک آتش سوزی در سطح منطقه جنگلی ارغوان ایلام بودیم که خوشبختانه با اطلاع رسانی و حضور به موقع این آتش مهار شد که در نهایت پنج هکتار از عرصه های طبیعی این منطقه در آتش سوخته […]

۰-(۱۳)

به گزارش روی خط  رسانه های راسان نیوز؛ مازیار سلیمان نزاد در گفتگوییاظهار داشت: عصر روز جمعه شاهد یک آتش سوزی در سطح منطقه جنگلی ارغوان ایلام بودیم که خوشبختانه با اطلاع رسانی و حضور به موقع این آتش مهار شد که در نهایت پنج هکتار از عرصه های طبیعی این منطقه در آتش سوخته است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در این آتش‌سوزی حیات‌وحش آسیب زیادی ندید و با توجه به حرکت سریع آتش اما با حضور به‌موقع نیروهای محیط‌ زیست، منابع طبیعی، نیروی انتظامی، سپاه و حرکت عظیم و خودجوش مردم آتش در سریع‌ترین زمان ممکن مهار شد.

وی با بیان اینکه متأسفانه در این آتش‌سوزی بیش از پنج هکتار از عرصه‌های طبیعی دچار حریق شد، افزود: علت این آتش‌سوزی خطای انسانی بوده است.

آتش سوزی جنگل های ایلام که در سه نقطه ارتفاعات کبیرکوه (آبدانان)، دره ارغوان و محدوده سد چم گردلان ایلام که از ساعت ۱۵ روز جمعه به وقوع پیوسته بود، بعد از چند ساعت مهار و کنترل شد.

منبع: مهر