به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ رضا احمدی  اظهار داشت: ۵۵ درصد جنگل کاری های کشور در سال ۹۷ به تنهایی در استان ایلام انجام می شود. وی افزود: امسال هفت هزار و ۷۰۰ هکتار نهال کاری و توسعه جنگل از محل صندوق توسعه ملی و با استفاده از گونه […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ رضا احمدی  اظهار داشت: ۵۵ درصد جنگل کاری های کشور در سال ۹۷ به تنهایی در استان ایلام انجام می شود.

وی افزود: امسال هفت هزار و ۷۰۰ هکتار نهال کاری و توسعه جنگل از محل صندوق توسعه ملی و با استفاده از گونه های بومی و سازگار با منطقه از قبیل بلوط، بنه، کنار، رملیک، داغداغان و … اجرایی شده است.

وی در ادامه به سه هزار هکتار بذرکاری در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه امسال باران پاییزی بسیار خوبی را در استان ایلام شاهد بودیم و توانسیم از این وضعیت به نحو احسن استفاده و بذرکاری کنیم.

 احمدی گفت: تمامی بذرکاری ها با استفاده از گونه های اختصاصی و بومی منطقه بوده و با مشارکت جنگل نشینان در طرح های مدیریت پایدار و شرکت های احیا و بهره برداری جنگل انجام می شود که خودشان صاحبان عرفی این عرصه ها هستند.

به گفته مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام، ۱۲۶ شرکت تعاونی در بحث حفاظت، احیا و بهره برداری از منابع طبیعی مشارکت دارند.