ایلام، راسان خبر_ بهروز حیدرزاده در دیدار با مدیر کل صداو سیمای مرکز ایلام گفت : تعامل و ارتباط برنامه سازان و خبرنگاران صداوسیما با مجموعه ورزش و جوانان استان مطلوب و مؤثر است

ccccc
به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام؛ بهروز حیدرزاده مدیر کل ورزش و جوانان به همراه معاونین امور ورزش و فرهنگی و امور جوانان با حضور در صدا و سیمای ایلام ، روز خبرنگار را به فعالان این رسانه تبریگ گفتند . حیدرزاده در این دیداربا تاکید بر نقش مهم و حساس صداوسیما در توسعه ورزش بیان کرد: انعکاس برنامه های ورزشی استان در تلوزیون زمینه را برای آشنایی جامعه با انواع فعالیتها و رشته های ورزشی فراهم می آورد و علاوه بر آن باعث ترغیب افراد به ورزش خواهد شد .
وی تعامل صداوسیما و برنامه سازان ورزشی مرکز ایلام با اداره ورزش و جوانان را مثبت ارزیابی کرد و گفت : خوشبختانه رابطه کاری مطلوب ،مؤثر و بسیار نزدیکی بین برنامه سازان برنامه ورزش استان و سایر برنامه ها با ما وجود دارد و این ظرفیت بی شک باعث توسعه ورزش در استان می شود . درحوزه خبر نیزتلاش های زیادی در حال انجام است و ما در هر برنامه و فعالیتی شاهد حضور خبرنگاران صداوسیمای مرکز ایلام هستیم که باید به این مجموعه برای ایفای صحیح نقش رسانه ای خود تبریک گفت .
حیدرزاده به پراکندگی و حجم بالای وظایف اداره کل ورزش و جوانان اشاره کرد و توضیح داد : مجموعه ورزش و جوانان یک سازمان با وظایف و امور نامحدود اما اعتبارات بسیار محدود است و اگر همراهی رسانه ها و سایر نهاد ها نباشد قطعا قادر به نقش آفرینی مطلوب خود نخواهد شد . از طرفی کمک به عملی شدن اهداف ورزش و جوانان یک سرمایه گذاری اجتماعی و معنوی عظیم برای جامعه محسوب می شود . به عنوان مثال توسعه ورزش و ترغیب جوانان و مردم به ورزش کردن از یک طرف باعث افزایش سطح سلامت جامعه می شود ، از سوی دیگر آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد ، گرایش به سمت مواد مخدر را پایین می آورد و همه این ها مزایایی است که در بلند مدت هزینه های دولت در بخش های بهداشت و درمان ، مقابله با آسیب های اجتماعی و مواد مخدر و رسیدگی به جرائم را کاهش می دهد.
مدیرکل ورزش و جوانان ادامه داد : در حوزه فرهنگی و امور جوانان هم سازمان های مردم نهاد جوانان با موضوعات تخصصی مختلف در سطح استان مشغول فعالیت هستند و هر جا که دولت در انجام خدمات ناتوان مانده است جوانان ورود پیدا کرده اند ، ما امروز شاهد فعالیت دلسوزانه اعضای سمن ها در مبارزه با مواد مخدر و فرهنگ سازی این امر در بین خانواده ها هستیم ، در بحث های فرهنگی، اجتماعی هنری و سایر موضوعات تخصصی اقدامات شایسته ای انجام گرفته است و انتظار داریم رسانه های استان هم از این ظرفیت استفاده مطلوب و مناسبی داشته باشند .
دکتر علی شیروی مدیر کل صداوسیمای ایلام نیز اداره کل ورزش و جوانان استان را یک نهاد پویا و فعال خواند و بیان داشت : ورزش همگانی در استان مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است و این نتیجه ارتباط و تعامل اداره کل ورزش و جوانان با رسانه ها برای ترویج ورزش های همگانی بوده است . همکاری با عوامل برنامه های ورزشی نیز ستودنی است و امیدواریم توانیم زمینه های خدمت بیشتر به مردم در حوزه های ورزش و امور جوانان را با همکاری هم فراهم نماییم .
وی ادامه داد : صدا و سیما آمادگی هر گونه همکاری و برنامه سازی برای بازیکنان ایلامی حاضر در المپیک ۲۰۱۶ را دارد و سعی می شود برنامه های مطلوبی از افتخار آفرینی علی هاشمی و پوریا نوروزیان تهیه و در بخش های خبری و ویژه برنامه های ورزشی تقدیم مردم گردد .