ایلام، راسان خبر_ بهروز حیدرزاده : پوریا نوروزیان از دید ما قهرمان المپیک است و او را خیلی بیشتر از گذشته دوست داریم.

download-(3)

به گزارش راسان خبر به نقل از اداره کل ورزش و جوانان ایلام؛ مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام کل پوریا نوروزیان را ورزشکاری بسیار با اخلاق و دوست داشتنی خواند و گفت : برای ما کسب مدال ورزشی مهم نبود چرا که صرف حضور پوریا در المپیک یک افتخار برای وی و ورزش استان محسوب شد، پوریا توانست شایستگی و توانمندی خود را به بهبترین شکل ممکن ثابت کند
وی ادامه داد : با ورود نوروزیان به المپیک برای اولین بار در تاریخ ورزش ایلام، این استان در یک دوره دو سهمیه در المپیک داشت و این کسب سهمیه توسط پوریا نوروزیان و علی هاشمی سبب شد تا استان ایلام، از لحاظ کسب سهمیه المپیک به نسبت جمعیت، مقام اول کشور را کسب کند . نکته مهمتر این است که پوریا تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران در بخش مردان رشته تیراندازی در المپیک ریو بود که این خود به تنهایی یک افتخار بزرگ برای این ورزشکار است و گذشته از این ها رکوردی است که نوروزیان در این مسابقات ثبت کرد، چرا که با وجود عدم صعود به فینال توانست رکورد امتیاز در تفنگ ده متر کشور را بشکند و تا کنون در بخش مردان هیچ ورزشکار ایرانی نتوانسته بود این امتیاز را کسب کند .
حیدرزاده پوریا نوروزیان را قهرمان اخلاق دانست و توضیح داد : همانگونه که کارشناسان ورزشی در برنامه های تلوزیونی گفتند، رشته تیر اندازی در آسیا نسبت به جهان یک رشته جوان است، این رشته در ایران نسبت به آسیا هم جوان است و علاوه بر اینها پوریا هم یک ورزشکار جوان است ، در واقع وی با این همه جوانی از لحاظ سن و رشته توانست از بین ۵۶ شرکت کننده رتبه ۲۲ را کسب کند و این یک افتخار بزرگ است . اما اگر بخواهم تمام افتخاراتی که در المپیک برای پوریا حاصل شد را کنار بگذارم باز هم میگویم پوریا برای ما قهرمان است، این تیرانداز شایسته در مصاحبه هایی که بعد از مسابقه انجام داد با وجود ناراحتی از عدم صعود، شایستگی خود برای قهرمانی المپیک را با اخلاق و روحیه بالایش نشان داد و ثابت کرد که به راستی لیاقت و ظرفیت قهرمانی المپیک را دارد . پوریا مردانه و با اقتدارتمام و بدون بهانه تراشی شرایط را پذیرفت و از مدال نیاوردن شخص خودش ناراحت نبود، بلکه برای هواداران و حامیانش ناراحت شد و این اوج اعتماد به نفس و اخلاق این ورزشکار را به همه ثابت کرد .
مدیر کل ورزش و جوانان استان افزود : به جرأت و با تمام وجود می گویم که محبوبیت پوریا نوروزیان نزد مردم استان و حتی مردم ایران، امروز صد چندان شده است و همه ما ایشان را خیلی بیشتر از گذشته دوست داریم و به او افتخار می کنیم . بی شک پوریا جزو مدال آوران مسابقات جهانی پیش رو و المپیک بعدی خواهد بود و از اکنون وی را بر سکوی کسب مقام در این رقابتها می بینم .