ایلام، راسان خبر_ مدیر کل و معاونین ورزش و جوانان استان ایلام با حضور در منزل همکاران آزاده این اداره کل از صبر و استواری آنان تقدیر کردند

DSC00929

به گزارش راسان خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام؛ بهروز حیدرزاده مدیرکل ورزش و جوانان استان به همراه علی قاسمی و محمدرضا تردست معاونین این اداره کل به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در منزل غلامرضا فرجی و حسن نوری دو تن از همکاران آزاده، حضور یافتند و با اهدای لوح از تلاش و استواری آنها در دوران اسارت تقدیر کردند .
حیدرزاده در این دیدار گفت : آزادگان نماد صبر و تحمل سختی ها و دردها هستند و به جرأت می توان گفت این قشر عزیز از جمله اقشاری هستند که با جان و دل پای آرمان های انقلاب ماندند و عمر خویش را تقدیم جمهوری اسلامی ایران کردند. آنها در اسارات و زیر شکنجه نیز دست از حمایت و دلدادگی خود به بنیان گذار جمهوری اسلامی بر نداشتند و ثابت کردند که سختی و شکنجه و گرسنگی در ایمان آنها تاثیری نخواهد گذاشت .
وی ادامه داد : انتظار، بسیار سخت است و ما گاهی اوقات بخاطر تأخیر ده دقیقه ای در یک پرواز چنان آشفته و ناراحت می شویم که انگار ساعتها معطل شده ایم، اما وقتی می بینیم کسانی مثل غلامرضا فرجی و حسن نوری سالهای سال اسیر بوده اند و در انتظار آزادی و بازگشت به دامن پر مهر میهن خود مانده اند، با هیچ زبان و کلماتی نمیتوانیم ایثار آنها را بیان کنیم .
علی قاسمی معاون توسعه منابع انسانی اداره کل ورزش و جوانان هم آزادگان را مظهر صبوری خواند و گفت : ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس سرمایه های بزرگ معنوی و اجتماعی ایران اسلامی هستند و احترام و خدمت به آنان وظیفه همه ما کارکنان و مدیران دولتی است، وجود دو همکار آزاده در مجموعه کاری ما باعث افتخار ماست و احترام این عزیزان بر ما واجب است، تلاش می کنیم که در چارچوب قوانین در خدمت این همکاران باشیم هر چند که با هیچ حمایت و مساعدتی نمی توان پاسخگوی ایثارگری و شکیبایی این آزادگان سرافراز بود.
حسن نوری کارمند آزاده اداره کل ورزش و جوانان هم از حضور مدیرکل و معاونین این نهاد ابراز خرسندی کرد و بیان داشت : پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی همیشه وظیفه ما بوده است و در هر سنگری که باشیم وظیفه خود را انجام خواهیم داد، دیروز جبهه بود و امروز خدمت در یک نهاد دولتی، آنچه مهم است ایمان و اعتقاد به ارزش های انقلاب اسلامی است که دعا می کنیم هیچگاه کوتاهی و کم کاری در این راستا نداشته باشیم.
غلامرصا فرجی دیگر آزاده سرافراز که از کارکنان بازنشسته اداره کل ورزش و جوانان است به یاد ده سال اسارات خود به بیان خاطراتی کوتاه پرداخت و از زنده یاد ابوترابی و روح بلند این روحانی گفت. وی بیان کرد : به یاد دارم که مرحوم ابواترابی مرتب شکنجه می شد و به بهانه های مختلفی او را مورد ضرب و شتم شدید قرار میدادند، زمانی که گروهی از صلیب سرخ جهانی وارد اردوگاه شدند، با ایشان صحبت کردند و در مورد رفتار نیروهای ارتش عراق با وی از او سوال کردند ، اما این روحانی بزرگ هیچ حرفی در مورد شکنجه ها نزد و چیزی به نیروهای صلیب سرخ نگفت، بعد از رفتن آنها افسران عراقی که خیلی تعجب کرده بودن از مرحوم ابوترابی سوال کردند که چرا نگفتی مورد شکنجه قرار گرفته ای ؟ ایشان گفت من و شما هر دو مسلمان و برادر دینی هم هستیم و این گروه ها غیر مسلمان اند، اگه شما چند سیلی هم به من زده اید به برادر خودتان زده اید پس دلیلی ندارد من شکایت برادر دینی خودم را نزد یک غیر مسلمان ببرم. این کار در عالم برادری درست نیست .
فرجی گفت : این حرکت مرحوم ابوترابی نه تنها ما ،بلکه افسران ارتش عراق را نیر تحت تأثیر قرار داد و رفتار آنها با اسرای ایرانی بهتر شد .