ایلام، راسان خبر_ رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان ايلام با هشدار به کاربران اينترنت گفت: مراقب باج افزار zepto باشيد.

ransom_lock-180x120

به گزارش راسان خبر به نقل از پايگاه خبري پليس، سرگرد”علي عباسي کساني” در اين زمينه اظهار داشت: امروزه افراد مختلف به روش هاي گوناگون سعي در کسب اطلاعات محرمانه افراد و سازمان ها دارند، اين افراد به واسطه دانشي که دارند مخاطراتي را براي افراد مختلف به خصوص افرادي که داراي اطلاعات طبقه بندي شده هستند به همراه دارد.

وي افزود: به گزارش سايت شرکت Cisco Talso، در چند هفته گذشته بيش از ۱۴۰ هزار ايميل مشاهده شده که ساختار مشابهي داشته اند، همگي حاوي يک فايل پيوست مخرب تقريباً يکسان بوده اند.

اين مقام انتظامي گفت: اين باج افزار به روش هاي مختلف مهندسي اجتماعي وبا معرفي خود در ايميل هاي ارسالي تحت عناوين مختلفي همچون مدير عامل شرکت بزرگ و ديگر شرکت هاي معتبر با جلب اعتماد کاربران آنها را متقاعد ميسازد که بر روي فايل zip در قسمت پيوست ايميل کليک و فايل را باز نمايد و به محض اينکه فايل پيوست توسط کاربر باز شد فايل مخرب حاوبي کد جاوا بر روي سيستم قرباني اجرا خواهد شد .

سرگرد کساني در پايان با توصيه به کاربران فضاي مجازي گفت: هرگز بر روي ايميل هاي ناشناس که داراي پيوست مي باشند کليک ننمائيد و حتما از انتي ويروس بروز استفاده نمائيد. و پليس فتا آمادگي مقابله با جرائم رايانه‌اي را دارد و از عموم مردم درخواست داريم در صورت مواجهه با جرائم رايانه‌اي مراتب را سريعاً به وب سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش يا با شماره تلفن‌هاي ۶۵-۲۱۸۲۳۶۱-۰۸۴ تماس حاصل کنند.