به گزارش راسان نیوز؛ رئيس پليس فضاي توليد وتبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اعتماد مردم به نرم افزارها در شبکه هاي اجتماعي را يک اشتباه بزرگ خواند و از کاربران فضاي مجازي خواست مراقب نشت اطلاعات در اين شبکه ها باشند. سرگرد”علي عباسي کساني”صبح امروز در برنامه راديويي “صبح بخير ايلام” گفت: مکانيزه شده سيستم […]

images-(1)

به گزارش راسان نیوز؛ رئيس پليس فضاي توليد وتبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اعتماد مردم به نرم افزارها در شبکه هاي اجتماعي را يک اشتباه بزرگ خواند و از کاربران فضاي مجازي خواست مراقب نشت اطلاعات در اين شبکه ها باشند.

سرگرد”علي عباسي کساني”صبح امروز در برنامه راديويي “صبح بخير ايلام” گفت: مکانيزه شده سيستم هاي اداري و سهولت دسترسي به منابع، کار را براي افراد آسان نکرده است.

وي ادامه داد: آنچه که امروز از آن به عنوان مزيت و سهولت دسترسي در فضاي مجازي نام برده مي شود به راهي براي افشاء اطلاعات محرمانه سرقت و کلاهبرداري مبدل شده است.

رئيس پليس فتا استان ايلام اظهار داشت:افراد به جاي استفاده از سيستم هاي امن شده اتوماسيون اداري ، شبکه هاي اجتماعي نا امن موبايل را براي تبادلات اداري و شخصي خود انتخاب کرده اند که اين موضوع مي تواند تبعات جبران ناپذيري را براي فرد و سازمان به همراه داشته باشد.

اين مقام انتظامي به کارکنان ادارات و کاربران فضاي مجازي توصيه کرد: به نرم افزار هاي شبکه هاي اجتماعي به عنوان راهي ساده براي تبادل اطلاعات شخصي و محرمانه اعتماد نکرده و اقدام به ارسال فايل ها و اطلاعات شخصي و سازماني خود بر روي اين نرم افزار ها ننمايند.

سرگرد کساني در پايان گفت: پليس فتا آمادگي مقابله با جرايم اينترنتي را دارد و از عموم مردم تقاضا داريم در صورت مواجهه با جرايم اينترنتي مراتب را سريعاً به وب سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش يا با شماره تلفن هاي ۶۵-۲۱۸۲۳۶۱-۰۸۴ تماس حاصل نمايند.

اين مقام انتظامي در پايان با اشاره به اينکه درسال جاري برنامه هاي جدي جهت مبارزه با خورده فروشندگان مواد مخدر در دستور کار داريم گفت:متهم با تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل محاکم قضايي شد.