به گزارش راسان خبر به نقل از  روابط عمومی، مهندس “عزت اله زرین جوب” افزود: توجه به نگهداری و تعمیرات تجهیزات به خصوص دستگاههای پیچیده،حساس و گرانقیمت از تحميل هزینه های سرسام آور به سازمانهاجلوگيري مي كند. وی اظهار داشت: در صنایع نفت و گاز،از ماشین آلات و تجهیزات مختلفی استفاده می شود که برخی […]

به گزارش راسان خبر به نقل از  روابط عمومی، مهندس “عزت اله زرین جوب” افزود: توجه به نگهداری و تعمیرات تجهیزات به خصوص دستگاههای پیچیده،حساس و گرانقیمت از تحميل هزینه های سرسام آور به سازمانهاجلوگيري مي كند.
وی اظهار داشت: در صنایع نفت و گاز،از ماشین آلات و تجهیزات مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها تجهیزات فیکس و ثابت هستند و برخی که از اهمیت فوق‌العاده ای برخوردارند عمدتا شامل تجهیزاتی است که بطور دائم در حال حرکت و چرخش هستند.
وی با اشاره به اینکه این تجهیزات شامل انواع توربین های گازی و بخاری انواع کمپرسورها، پمپهای سانتریفوژ و رفت و برگشتی، گیربکس ها، انواع فن ها و دمنده ها هستند،اظهار داشت: در واقع هسته مرکزی هر صنعتی از جمله صنعت نفت گاز و پتروشیمی را همین تجهیزات تشکیل می‌دهند.
وی تصریح کرد:در شرایط کنونی کشور به دلیل تحریم‌ها،بیش از گذشته نیازمند حفظ سرمایه های اقتصادی و توجه به مقوله نگهداری و تعمیرات این سرمایه ها در بخش های مختلف سازمان هستیم .
وی ادامه داد: واحد ماشین آلات دوار این شرکت با استفاده از توان پرسنل آموزش دیده،متخصص و متعهد شرکت،تلاش مضاعفی را در جهت حفظ سرمایه های سازمان از طریق اجرای برنامه های پیشگیرانه،بازدیدهای دوره ای و برنامه ریزی دقیق در جهت شناسائی و رفع خرابیها و توقف های ناخواسته قبل از وقوع  انجام داده است.
مسئول ماشین آلات دوار شرکت پالایش گاز ایلام گفت:این واحد  از طریق برنامه ریزی های انجام شده سعی در تحقق اهداف سازمان که همان کاهش میزان خرابي،قابليت اطمينان دستگاهها، صرفه جویی در هزینه ها و بالا بردن راندمان تولید می باشد،می نماید.
مهندس زرین جوب افزود: واحد ماشین آلات این شرکت با شبیه سازی و طراحی دقیق قطعات و ماشین آلاتی که امکان تولید آنها در سطح کشور وجود دارد و همکاری با شرکت های تولیدی مرتبط،تمام تلاش خود را در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه کاری خود بکار برده است.
وی ادامه داد:همکاری با شرکت های داخلی علاوه بر بالا بردن سطح تجربه،دانش و اعتماد به نفس کارشناسان این واحد،مزایای دیگر ی را برای این شرکت به ارمغان آورده است .
وی اظهار داشت:همکاری با این شرکت ها مزایایی همچون امکان تضمین کیفیت و استفاده از خدمات پشتیبانی،کاهش هزینه تولید،ثبات قیمت،افزایش سرعت تولید و دسترسی راحت تر ،امکان برقراری سریع ارتباط با آن شرکت ها و در  مجموع افزایش اشتغال و کاهش بیکاری و افزایش قدرت ارز ملی را عاید سازمان و نظام اقتصادی کشور می کند