ایلام، راسان خبر_ مدیر کل صدا و سیمای ایلام گفت: مستند «بهشت بیابان» و «سیاه خفته» در این مرکز ساخته می شوند.

download

به گزارش راسان خبر؛ علیرضا شیروی  با اعلام این خبر گفت: در راستای شعار سال و عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل، رسانه  استانی اقدام به تهیه و تولید دو مستند بهشت بیابان و سیاه خفته کرده است.

به گفته ی شیروی، مستند ۱۵ دقیقه ای بهشت بیابان به تلاش کشاورزی می پردازد که با همت مثال زدنی خود زمین های لم یزرع و بیابانی منطقه برتش  که شدت گرمای آن گاهی از ۵۰ درجه  سانتیگراد می گذرد را احیاء و با بکارگیری نیروی کار بومی سهم قابل توجهی در تولیدات مختلف کشاورزی ایفاء می کند.

وی افزود: مستند ۱۸ دقیقه ای سیاه خفته درباره  ظرفیت های صنعتی استان، جلوگیری از خام فروشی و استفاده ی مفید از ماده  ارزشمند بیتومین با گیلسونات است که زمینه  اشتغالزایی و ایجاد کسب و کار مفید در استان را فراهم می کند.

شیروی ابراز امیدواری کرد: صدا و سیمای مرکز ایلام با تهیه و تولید آثار فاخر زمینه  ایجاد فرهنگ کار و تلاش در استان، استفاده از ظرفیت های بومی، محلی و در نتیجه عمل به منویات مقام معظم رهبری را فراهم کند.

گفتنی است مستند بهشت بیابان به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی قدرت باقری و مستند سیاه خفته  به نویسندگی  و کارگردانی روح الله اکبری در حال ساخت است.