راسان خبر، ایلام_ مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: این اداره کل امکان مداخله مستقیم در مشکل پیش آمده برای تعاونی مسکن مددجویان ندارد و این مشکلات باید از طریق مجاری قانونی و قضایی حل شود‌.

IMG_20170212_53419

جمعی از مددجویان بهزیستی استان ایلام روز گذشته در اعتراض به بلاتکلیفی شان در خصوص احداث مسکن و عدم توجه به خواسته ها ی شان از سوی تعاونی مسکن در مقابل استانداری ایلام تجمع کردند.
به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛، فرهاد قیصربیگی روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: شهریور سال ۹۱ با هدف تامین مسکن برای معلولان شهر ایلام این اداره کل اقدام به انعقاد قرارداد با شرکت ساختمانی بیتا ویلای زاگرس به منظور ساخت ۲۶۴ واحد مسکن مهر کرد و سازمان بازرسی در آن مقطع بر لزوم تشکیل تعاونی مسکن از طریق خود مددجویان و عدم مداخله مستقیم بهزیستی تاکید داشت.
وی ادامه داد: با توجه به این موضوع معلولان اقدام به تشکیل تعاونی مسکن کردند و با تشکیل مجمع عمومی چند نفر از اعضای خود را به عنوان هیات ‌مدیره انتخاب کردند.
به فته وی، این افراد در نخستین اقدام مقادیر وجوه پرداختی معلولان بیش از ۱۲ میلیارد ریال را از حساب شرکت بیتا ویلای زاگرس به حساب تعاونی منتقل کرده و بنابر ادعای خودشان در آن زمان در راستای خرید زمین و منعقد کردن قرارداد با پیمانکاران جدید اقدام کردند.
قیصربیگی گفت: در نهایت شرکت تعاونی در مرداد سال ۹۲ به صورت خودسرانه اقدام به انعقاد قرارداد با شرکت جهان سازان بعنوان پیمانکار پروژه خود مالکی کرد و از آن زمان تاکنون و با وجود تغییر دوباره هیات مدیره تعاونی و علیرغم دریافت ۱۸ میلیارد ریال از معلولان به عنوان سهم آورده توسط شرکت تعاونی، پیشرفت پروژه صفر درصد است و این امر همواره اعتراض فراوان معلولان را به همراه داشته است.
وی اضافه کرد: با توجه به تشکیل تعاونی، اداره کل بهزیستی اجازه دخالت مستقیم را نداشت و از طریق برگزاری جلسات مکرر با اعضای هیات مدیره تعاونی و سایر ارگان های مرتبط و مکاتبات متعدد موضوع را پیگیری و اعضای هیات مدیره تعاونی را جهت استحقاق حق مددجویان رهنمون و مساعدت کرده است.
به گفته قیصربیگی، هم اکنون نیز وکیلی مجرب جهت پیگیری این موضوع انتخاب شده تا همراه مسئولان تعاونی در امر رسیدگی به امور قضایی مددجویان را یاری رساند.

ایرنا