محمدرضا رضایی معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: پروژه اجرایی تقاطع غیرهمسطح سه راهی ملکشاهی توسط کارفرمای اداره کل راه و شهرسازی استان در حال انجام بوده و تکمیل آن بنا به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی و تملک اراضی به […]

محمدرضا رضایی معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: پروژه اجرایی تقاطع غیرهمسطح سه راهی ملکشاهی توسط کارفرمای اداره کل راه و شهرسازی استان در حال انجام بوده و تکمیل آن بنا به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی و تملک اراضی به تاخیر افتاده است. 

وی افزود: در آخرین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان در سال ۱۳۹۷ مقرر شد بنا به ضرورت ایمنی این سه راهی و به جهت جلوگیری از تداخل جریان‌های ترافیکی و تصادفات شاخ به شاخ و برخوردهای کناری وسایل نقلیه عبوری، اداره کل راهداری و حمل و نقل استان با امکانات موجود و ماشین آلات راهداری ایمن سازی آن‌را به‌صورت تقاطع همسطح و با رویکرد جداسازی جریان‌های ترافیکی تا قبل از ایام نوروز انجام دهد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: زمان بسیار اندک و شرایط جوی و بارش‌های مداوم و همچنین مشغولیت ماشین آلات راهداری در راهداری زمستانی و برف‌روبی امکان تکمیل پروژه را میسر نساخت و این موقعیت به‌ناچار با همین شرایط موجود به زیر بار ترافیکی رفت.

وی اضافه کرد: شدت بارش‌های پی در پی در یکی دو روز گذشته باعث تخریب لایه‌های شن ریزی مسیر شده و رطوبت زیاد آن امکان تراکم مطلوب را نداشته است.

رضایی با بیان اینکه کار بازسازی این پروژه به زودی آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: هیچ گونه اعتباری بابت این پروژه به راهداری اختصاص داده نشده و پروژه‌ای نیز افتتاح نشده است زیرا اعتبار مالی پروژه سه راهی ملکشاهی به اداره کل راه و شهرسازی ابلاغ شده و توسط این اداره کل در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: با توجه به بارش باران در استان و لزوم رفع مشکلات جاده‌ای از قبیل انسداد احتمالی راه‌ها، ریزش برداری و تثبیت رانش جاده‌ها، فعالیت کلیه اکیپ‌ها، تجهیزات و ماشین آلات راهداری 230 پرسنل راهدار در قالب 34 اکیپ با استفاده از توان 227 ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین راهداری در 18 باب راهدارخانه و ساختمان راهداری در حال ارائه خدمات به مسافران نوروزی است.