به گزارش  راسان خبر از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “فرزاد یاسمی” در نشست هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد، فعال در حوزه فرهنگی- اجتماعی اظهار داشت: یکی از حوزه هایی که در حال حاضر پلیس به دنبال آن است و می تواند نقش موثر و بسزایی در پیشبرد برنامه های ناجا داشته  است ،مشارکت […]

به گزارش  راسان خبر از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “فرزاد یاسمی” در نشست هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد، فعال در حوزه فرهنگی- اجتماعی اظهار داشت: یکی از حوزه هایی که در حال حاضر پلیس به دنبال آن است و می تواند نقش موثر و بسزایی در پیشبرد برنامه های ناجا داشته  است ،مشارکت پذیری اقشار مختلف جامعه و سازمانهای دولتی وغیر دولتی است.
وی تصریح کرد: پلیس اگر بخواهد اجتماعی محور عمل کند و آن را مبنا قرار دهد بایستی هم شما مشارکت داشته با شید و هم اینکه ما آن را بپذیریم.
این مقام انتظامی به اقدامات خوب نیروی انتظامی در جلب مشارکت های مردمی اشاره کرد و گفت: خدا را شکر ناجا در این حوزه خیلی خوب عمل کرده و راه و مسیر مشارکت پذیری و مشارکت جویی مردم و سازمانهای دولتی و غیر دولتی را در تمام سطوح مختلف اجتماعی جامعه و اقشار و گروه ها را به خوبی پذیرفته است.
وی با بیان اینکه ناجا به دنبال پذیرش مشارکت جویی در تمام حوزه های اجتماعی،فرهنگی،انتظامی وترافیکی است، گفت: نیروی انتظامی این موضوع مهم  را به عنوان یک برنامه اصلی و نقشه راه برای پیشبرد اهداف و رسیدن به هدف والای خود که همان ایجاد نظم و امنیت و آرامش روانی در جامعه است،نصب العین خود قرار داده و مسیر را کاملا برای میزان مشارکت سایر اقشار هموار ساخته است.
وی افزود: پلیس به این باور رسیده که هرچند پلیس از نظر امکانات،تجهیزات ، نیروی انسانی ،پیشرفته و نیرومند  باشد، نخواهد توانست  طرح ها  و برنامه های خود را در جامعه پیاده و ارائه کند چرا که تا مردم نخواهند، نپذیرند و مشارکت نداشته باشند ،نیروی انتظامی برای ایجاد نظم وامنیت بخشی در جامعه بایستی از حالت اجتماعی محور خارج شود.
 سرهنگ یاسمی با بیان اینکه مشارکت شما با پلیس درجامعه یکی از نشانه های مسئولیت پذیری است، یادآور شد: پلیس برای تحقق امنیت پایدار در جامعه نیازمند همراهی و مشارکت سازمان های مردم نهاد، فعال در حوزه فرهنگی- اجتماعی برای حل آسیبها و معضلات اجتماعی است.  
وی خاطرنشان کرد: در نگاه و دید جامعه اسلامی، همه افراد مسئول و مسئولیت پذیرند،چرا که بی توجهی و بی تفاوتی افراد به آسیب های اجتماعی ،تباهی وسقوط فرهنگ یک جامعه را به دنبال خواهد داشت.
معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام در ادامه گفت:پلیس در یک دهه گذشته خیلی خوب زمینه های فعالیت ومشارکت مردم را پذیرفته و توانسته است از ظرفیت آنها برای ایجاد نظم وامنیت استفاده کند.
وی افزود: این مشارکت درقالب مورادی همانند شورای معتمد پلیس،بانویار پلیس، پلیس افتخاری، همیارپلیس، و پلیس 110 در نیروی انتظامی توانسته است به خوبی این مشارکت پذیری مردم و پلیس را نهادینه کند .
سرهنگ یاسمی خاطرنشان کرد: مطالبه گری مردم و سازمان های غیر دولتی امروزه در بحث آسیب های اجتماعی واقعاٌ کمرنگ است ،بعضی از آسیب های اجتماعی در حال تبدیل شدن به الگوی رفتاری مردم و بعضی از آنها هم  در حال تبدیل به بحران اجتماعی هستند و متاسفانه در برخی مواقع می بینیم خود مردم آگاهانه یا ناآگاهانه حمایت و مشارکت می کنند.
وی با بیان اینکه برای حل معظلات اجتماعی نیازمند عزم همگانی هستیم، گفت: بایستی همپای پلیس، سایر ارگان ها و سازمان ها مخصوصاٌ سازمان های غیر دولتی ورود کنند.
معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام با بیان اینکه ، دولت پاسخگوی این همه فعالیت اجتماعی و فرهنگی برای مبارزه با آسیب ها و معظلات اجتماعی نمی تواند باشد، گفـت: در کنار دولت  و پلیس ، سازمانهای مردم نهاد به دلیل ظرفیت و کارایی آنها که از خود مردم هستند می توانند به میدان آمده و در حل آسیب های اجتماعی به دولت کمک کنند.
سرهنگ یاسمی از آمادگی ناجا با سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه فرهنگی خبر داد و گفت: معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در حال شناسایی نقاط آسیب زا و آسیب های موجود در سطح استان است که بعد از کار مستند سازی و تدوین گری به دنبال تهیه گزارش اجتماعی و مطالعاتی  است تا آن را از دستگاههای ذیربط مطالبه نماید.
وی در پایان گفت: معاونت اجتماعی انتظامی استان ایلام  به عنوان پیش قراول برنامه های فرهنگی -اجتماعی ناجا، آمادگی دارد برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی فراگیر استان، از طرح های  فرهنگی ، سازمان های مردم نهاد که قابلیت اجراء داشته باشند حمایت می کند.