به گزارش خبرنگاری سایت خبری راسان خبر؛ عبدالوهاب بخشنده روز پنج شنبه در مراسم گرامیداشت روز وکیل در استان ایلام اظهار داشت : لازمه  ایجاد اطمینان نسبت به وکیل پاکدامنی، رستگاری و راستی است و  نباید در هیچ یک از خصوصایت وی جای تردید باشد. وی افزود: کسی که رعایت تمام جوانب امر را بنماید، شایسته […]

به گزارش خبرنگاری سایت خبری راسان خبر؛ عبدالوهاب بخشنده روز پنج شنبه در مراسم گرامیداشت روز وکیل در استان ایلام اظهار داشت : لازمه  ایجاد اطمینان نسبت به وکیل پاکدامنی، رستگاری و راستی است و  نباید در هیچ یک از خصوصایت وی جای تردید باشد.

وی افزود: کسی که رعایت تمام جوانب امر را بنماید، شایسته متصل شدن به این شرافت (وکالت) خواهد بود که این مهم نیازمند مقدمات بسیاری است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام تصریح کرد:  از آن جایی که فلسفه سوگند وكلا برای وصف امانت و اعتماد مردم است و وکلا امین مردم و پل ارتباطی میان مردم و دستگاه قضا هستند.

وی تاکید کرد: مهمترین اهداف وکالت دفاع از  حق و حقوق شهروندان است و با اجرای عدالت به عنوان نهاد مدنی در کنار دستگاه قضا می باشند .

بخشنده گفت:  فرایند دادرسی منصفانه و عادلانه از حقوق  اساسی و انسانی همه آحاد جامعه است و وکلا در تحقق آن نقشی اثرگذار دارند.

رییس هیات مدیرعامل مرکز کانون وکلای قوه قضاییه استان ایلام در این ایین اظهار داشت: شرافت، شهامت و صداقت، جدیدت در امور، اخلاق حرفه ی از ویژگی های وکلا است چرا که شغل وکالت نوعی نبرد متمدنانه و ترسیم  قانونی یک اخلاق است که وکلا به صورت مسالمت آمیز دنبال حل و فصل آن هستند.

وی افزود: هفتم اسفند سالروز وکیل مدافع هایی است که خدمات آنان منجر به بسط عدالت در جامعه می شود و این روز فرصتی است که بار دیگر به اهمیت کار این قشر توجه ویژه کرد.

وی با بیان اینکه رسالت و حرفه وکالت باید حق وحق گویی باشد اظهار داشت: کار وکالت متمم کار قضایی است و هرکدام بدون حضور دیگری ناتمام است که می توان با تعالی ارزنده میام دستگاه قضایی و وکیل در جهت بسط عدالت نبوی گام برداشت.

محمد رضا مرادنژادی  تاکید کرد: هیات مدیره وکلای قوه قضائیه استان ایلام  بر اساس  قانون برنامه سوم پنج‌ساله توسعه، همسو با سایر استان های کشور ایجاد و دومین هیات مدیرعامل استانی مشتمل بر ۲۵۰ نفر وکیل مردمی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: نهاد وکالت به عنوان یکی از مردمی ترین ابزارهای نظارت بر حسن اجرای قوانین ، نه تنها یکی از نهادهای تضمین کنند استقرار عدالت در کلیه جوامع این بلکه بلاتردبد یکی از موثرترین مولفه ها در تامین حقوق شهروندی و تضمین حق دادخواهی و تحقق عادلانه است.

اجرای موسیقی و نمایش طنز از دیگر برنامه های روز وکیل در استان ایلام بود.

۷ اسفند به عنوان روز وکیل در تقویم ثبت شده است