به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ عبدالوهاب بخشنده، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ایلام ظهر دوشنبه در کارگاه آموزشی ” دیدبان پیشگیری و رابطان پیشگیری” اظهار داشت:  مهترین هدف از راه اندازی سامانه سجام مشارکت کردن مردم در جهت پیشگیری از وقوع جرم و همکاری با دستگاه قضایی ( معاونت اجتماعی […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ عبدالوهاب بخشنده، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ایلام ظهر دوشنبه در کارگاه آموزشی ” دیدبان پیشگیری و رابطان پیشگیری” اظهار داشت:  مهترین هدف از راه اندازی سامانه سجام مشارکت کردن مردم در جهت پیشگیری از وقوع جرم و همکاری با دستگاه قضایی ( معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ) می باشد تا احساس مسوولیت پذیری در مردم تقویت شود.
وی افزود: در این سامانه مردم  تخلفات را  با اسناد موجود گزارش داده و ما نیز موظف هستیم از طریق دستگاه‌های مربوطه  پیگیر مشکلات باشیم تا از وقوع جرم در استان پیشگیری شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان  ادامه داد: سامانه”سجام” برای ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم در نظر گرفته شده است و اقدامات ستاد از طریق این سامانه انجام می شود.
وی گفت: مردم به عنوان صاحبان اصلی حق باید  هزینه و تاوان جرم برای مجرمین را  بالا برده و مانند سد محکم در مقابل قانون شکنان  وظایف مسوولان را به آنان یادآور کنند.
بخشنده با بیان اینکه  تاکنون ۲۰ گزارش از دیدبان  پیشگیری ارسال شده است بیان داشت: گزارشاتی که از افراد دریافت می شود به صورت محرمانه و ناشناس در سیستم ما ثبت می شود و پس از تایید مسوولین هسته ای و استانی ما از طریق سامانه دولت گزارش ها را برای مطالبه‌گری  به دستگاههای دیربط ارسال خواهد کرد.
وی اظهار داشت:  بیشترین تعداد دیده بانی متعلق به شهرستان ایلام  با ۳۳ هسته در سامانه تعریف شده  که یک مورد از آن مخصوص اعضای حقوق دانان استان می باشد.
بخشنده یادآور شد: متقاضیان دیده بان پیشگیری می‌توانند با مراجعه به سایت سامانه جامع اطلاعات مردمی(سجام) به آدرسWWW.SAJAM.ADLIRAN.IR  اطلاعات مردمی(سجام) ‌در چند بخش شامل اطلاعات سجلی، آدرس و تلفن‌ها، اطلاعات شغلی، اطلاعات تحصیلی و سایر فعالیت‌ها را در سایت فوق ثبت کنند.