به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛  ایوب درویشی، معاون امور اقتصادی استانداری ایلام عصر چهارشنبه در آیین اختتامیه  رویداد کارآفرینی و کسب و کار “برند شو”  با بیان اینکه رویدادهای استارت اپ مناسبی  در ایلام   آغاز شده اظهار داشت: مسوولان ارشد استان با حضور در استارت آپ ها جوانان  را برای  ارائه ایدهای بهتر  تشویق […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛  ایوب درویشی، معاون امور اقتصادی استانداری ایلام عصر چهارشنبه در آیین اختتامیه  رویداد کارآفرینی و کسب و کار “برند شو”  با بیان اینکه رویدادهای استارت اپ مناسبی  در ایلام   آغاز شده اظهار داشت: مسوولان ارشد استان با حضور در استارت آپ ها جوانان  را برای  ارائه ایدهای بهتر  تشویق کنند.
وی افزود: ایده پردازی جوانان با کمک دستگاه ها و نهادهای مختلف سیب می شود ارتباط این افراد با بازار صنعت برقرار شود که نتیجه ی آن تبدیل ایده ها به کار و ثروت است.
معاون امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: یکی از مشکلات جامعه کنونی ما بیکاری جوانان  فازغ التحصیلان است بنابراین  ایجاد کسب و کارهای جدید بدون شک سبب اشتغال مولد و پایدار  در جامعه خواهد شد.
وی بیان داشت: توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان همت همگانی را می طلبد و باید تمامی دستگاه ها، مسئولان و مدیران همدل و همراه با هم افزایی توان خود در این زمینه تلاش کنند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی ایلام نیز در این آیین گفت: سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی در بخش های زیرساخت ها و حمایت از صنایع کوچک در قالب یک مدل توسعه فعالیت خواهد کرد.
مرتضی دارایی افزود: یکی از مهمترین بخش ها در حوزه تکنولوژی، تولید، بازار، تامین مالی و سرمایه، مشتری مداری و بهره وری است.
وی با بیان اینکه باید در حوزه تقویت استارت اپ ها تلاش کنیم، گفت: شرکت شهرک های صنعتی با برنامه ریزی دسترسی مشتریان به مواد اولیه تامین و زمان را کاهش داده  و زنجیره های تولید را بین صنایع خود تکمیل کرده است.
مرتضی دارایی ادامه داد: در همین راستا شرکت شهرک های صنعتی ایلام با امضای تفاهم نامه با پارک علم و فناوری که نقطه ارزشمند اتصال بین علم و صنعت است منعقد کرده که امیدواریم با نگهداری از  ایده ها نتایج قابل توجه ی برای صنایع کوچک بدنبال داشته باشد.
لازم به ذکر است، این آیین با همکاری شرکت شهرک های صنعتی ایلام و  پارک علم و فناوری برگزار شد.
گفتنی است، در حال حاضر ۵ استارت‌آپ با همکاری و کمک حوزه‌های مرتبط در ایلام برگزار شده است.