به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزستی استان؛ زهرا همتی اظهار کرد: بر اساس ابلاغ سازمان بهزیستی کشور، شهریه مهدهای کودک بر اساس امکانات این مراکز امسال حداقل هشت درصد و حداکثر 10 درصد بیشتر از نرخ های سال قبل خواهد بود. وی افزود: اعمال این نرخ از […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزستی استان؛ زهرا همتی اظهار کرد: بر اساس ابلاغ سازمان بهزیستی کشور، شهریه مهدهای کودک بر اساس امکانات این مراکز امسال حداقل هشت درصد و حداکثر 10 درصد بیشتر از نرخ های سال قبل خواهد بود.
وی افزود: اعمال این نرخ از خردادماه اجرایی می شود و مهدهای کودک باید بر اساس قوانین مربوطه افزایش این نرخ را در موعد مقرر اجرا کنند. به گفته معاون بهزیستی ایلام تاکید کرد: افزایش 10 درصدی نرخ شهریه مهدهای کودک برای نگهداری نوزادان شیرخوار و برای سایر کودکان هشت درصد خواهد بود.
همتی تعداد مهدهای کودک فعال در این استان را 302 مرکز اعلام کرد که از این شمار 101 مهد کودک در مناطق شهری و مابقی در روستاهای استان ایلام فعالیت دارند.
وی اجرای طرح یک وعده غذای گرم و تامین شهریه کودکان نیازمند، کمک به توسعه و تجهیز روستا مهدها و طرح ایجاد و گسترش مهدهای کودک در مناطق حاشیه ای و آسیب زا را از جمله طرح های این اداره کل برای حمایت از مهدهای کودک استان برشمرد.
11 هزار کودک ایلامی در مهدهای کودک نگهداری می شوند.