به گزارش راسان خبر؛ معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور گفت: روند تخصیص اعتبار و بازسازی مناطق زلزله زده جنوب استان ایلام در طول تاریخ بازسازی های کشور بی نظیر و مثال زدنی است. عزیزالله مهدیان اظهار کرد: مسئولان کشوری و استانی در جریان زلزله مورموی علاوه بر تخصیص به موقع اعتبارات و تسهیلات در مقاوم […]

۱۷۵۴۰۲۹
به گزارش راسان خبر؛ معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور گفت: روند تخصیص اعتبار و بازسازی مناطق زلزله زده جنوب استان ایلام در طول تاریخ بازسازی های کشور بی نظیر و مثال زدنی است.
عزیزالله مهدیان اظهار کرد: مسئولان کشوری و استانی در جریان زلزله مورموی علاوه بر تخصیص به موقع اعتبارات و تسهیلات در مقاوم سازی و ساخت و ساز منازل و اماکن آسیب دیده نیز عملکردی مناسب و در خور تحسینی داشتند.
وی افزود: دولت در پی سیل آبان ماه سال گذشته با وجود تصویب لایحه پرداخت اعتبارات خسارت به سیل زدگان استان ایلام در هیات وزیران به علت مشکلات مالی در تامین اعتبارات عمرانی، تاسیسات زیربنایی و بویژه کمک های بلاعوض سیل استان ایلام با مشکل مواجه شد.
معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور یادآور شد: هرچند استاندار ایلام و وزارت کشور به طور جدی پیگیر پرداخت این اعتبارات هستند، اما باید لایحه تخصیص بار دیگر در هیات دولت مطرح و مورد تایید و تصویب قرار بگیرد و این در حالی است که در شش ماه گذشته هیات وزیران هیچگونه مصوبه ای در خصوص پرداخت خسارت های غیرمترقبه نداشته است.
مهدیان با اعلام اینکه اولویت نخست دولت پرداخت خسارت های حوادث است، تاکید کرد: این اعتبارات کم دولتی جوابگو و جبران کننده حجم بالای خسارت های افراد زیان دیده نیست و تنها به عنوان یک کمک هزینه برای آنها محسوب می شود.
وی افزود: بانک های عامل در موضوع پرداخت خسارت ها عملکرد خوب و مناسبی داشتند، ضمن اینکه دولت پرداخت مابه التفاوت سود تسهیلات پرداخت شده به خسارت دیدگان را به بانک های عامل تقبل کرده است.
وی اظهار کرد: مسئولان استان ایلام با وجود مشکلات و کمبودها توانستند حوادث طببیعی چون سیل گذشته را به خوبی و شایستگی مدیریت کنند در حالیکه در برخی دیگر از استان های کشور هنگام بروز حوادث غیرمترقبه برای مدیریت و کنترل اوضاع استان های معین برای مناطق حادثه دیده تعیین می شود.