ایلام، راسان خبر_ معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش، گفت: المپیاد ورزشی دانش‌آموزی اواخر مهرماه برگزار می‌شود در المپیاد ورزشی دانش‌آموزی سال تحصیلی گذشته ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز شرکت داشته که پیش‌بینی می‌شود امسال این میزان افزایش یابد

IMG20364624

به گزارش راسان خبر به نقل از گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان ایلام، مهرزاد حمیدی، معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش،در جمع رسانه‌ها و خبرگزاری استان ایلام، اظهار کرد: در کشور با کمبود مدرسه روبرو نیستیم و کسی به خاطر اینکه مدرسه وجود ندارد از تحصیل بازنمی‌ماند.

 وی، بابیان اینکه در حال حاضر ۵ هزار مدرسه زیر ۵ نفر در کشور وجود دارد، تصریح کرد:  در حال حاضر  ۳۳ هزار دبیر تربیت‌بدنی و ۵ هزار و ۸۰۰ مراقب سلامت فعالیت‌های ورزشی و حوزه سلامت دانش آموزان را در سطح  پوشش می‌دهند.

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش، بابیان اینکه ۳ هزار مکان ورزشی برون مدرسه‌ای در سطح کشور برای دنش آموزان وجود دارد، گفت: اواخر مهرماه سال جاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای آغاز می‌شود که قبل از آن در ایام تابستان در حوزه توانمندسازی دانش آموزان در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می‌شود.

 حمیدی، با اشاره به اینکه در سال جاری ۵ میلیارد ریال خرید تجهیزات مدارس به استان‌ها ابلاغ‌شده است، یادآور شد: همچنین ۳ میلیارد ریال از طریق سازمان توسعه و تجهیز و نوسازی مدارس به‌منظور تأمین بسته‌های ورزشی برای مدارس ابتدایی در سال اختصاص داده است.

 وی، ابراز کرد: در حوزه درس تربیت‌بدنی شورای آموزش‌وپرورش تصویب کرده که کلاس تربیت‌بدنی به دو سه ساعت درس تربیت‌بدنی خواهند داشت و در حوزه محتوای در سال‌های گذشته راهنمای تدریس معلم تهیه‌شده بود که برای امسال به همه مدارس ابلاغ خواهد شد.

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش، بابیان اینکه برای المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای اعتبار لازم تخصیص داده‌شده است، افزود: نظام آموزشی ما باید در فعالیت‌های آموزشی و پرورشی شکل گیرد و به همین منظور کانون‌های درون مدرسه‌ای در طول سال تحصیلی فعالیت خود را ادامه خواهند داد و استعدادیابی ورزشی دانش آموزان توسط کانون‌های درون مدرسه‌ای صورت می‌گیرد.

 حمیدی، گفت: به فدراسیون‌های ورزشی در زمینه استعدادیابی توسط کانون‌ها کمک خواهیم کرد و باید گفت که نظام استعدادیابی باید به خزانه ۱۳ میلیونی آموزش‌وپرورش وصل شود و در هر استان ۶ مدرسه تخصصی مجوز صادرشده است که روزانه ۶ تا ۸ ساعت درس تربیت‌بدنی را تدریس کنند.

 وی، با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزه سلامت و بهداشت، اظهار کرد: در دانشگاه فرهنگیان درس بهداشت و سلامت پیش بینی شده و هر معملی ۲ ساعت درس بهداشت و سلامت خواهد داشت و ۹ ساعت درس عملی حوزه تربیت بدنی  و سلامت به دوره تحصیل معلمان در دانشگاه فرهنگیان اضافه شده که این دستاورد بزرگی است.

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه کیفیت محوری و مدرسه محوری در همه فعالیت‌ها پیش‌بینی‌شده است، افزود: در حوزه آسیب‌های اجتماعی، تلاش ما در راستای توانمندسازی دانش آموزان در مورد آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در حوزه مدارس ابتدایی و پیش ابتدایی و مربیان آن‌هاست.

 وی، بابیان اینکه با گفتمان و آموزش‌های متفاوت به دنبال یاددادن نه گفتن به دوستان ناباب به دانش آموزان هستیم، تصریح کرد: مناطق پرخطر در سطح کشور شناسایی‌شده  و برنامه‌ریزی لازم در این زمینه انجام‌گرفته و تدریس کتاب‌های مهارت‌های زندگی و تعلیمات اجتماعی در همین راستا طراحی‌شده و کتاب مبارزه با اعتیاد در مناطق پرخطر نیز تدریس خواهد شد.

 حمیدی، با اشاره به اینکه ما به دنبال توانمندسازی دانش آموزان و اولیا در حوزه‌های مهارت‌های زندگی هستیم، خاطرنشان کرد: دبیران تربیت‌بدنی، بدون استثنا تحصیل‌کرده تربیت‌بدنی هستند و در مدارس ابتدایی ورزش با معلمان خاص تربیت‌بدنی آموزش داده می‌شود.

حمیدی، در پایان خاطرنشان کرد: مسابقات ورزشی مدارس در استان‌های ۶ گانه یا پایان‌یافته و یا در حال برگزاری است.