محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه در گفتگو با راسان خبر اظهار داشت:  با توجه به اینکه منزل و اثاثیه تمام خانواده های شهدا و ایثارگران شامل جانبازان، والدین، همسر و فرزندان شهدا  بیمه حوادث هستند و در پی وقوع  حادثه ناگواری مانند سیل و زلزله به […]

محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه در گفتگو با راسان خبر اظهار داشت:  با توجه به اینکه منزل و اثاثیه تمام خانواده های شهدا و ایثارگران شامل جانبازان، والدین، همسر و فرزندان شهدا  بیمه حوادث هستند و در پی وقوع  حادثه ناگواری مانند سیل و زلزله به آنان آسیب وارد شود براساس برآوردهای تیم های کارشناسی خسارت بیمه به آنها خسارت پرداخت می شود.
وی افزود: در جریان سیل اخیر ۲ هزار خانواده شهدا و ایثارگر در کشور متاثر از سیل شدند  که در  استان های ایلام ۲۵۰ نفر، گلستان ۵۰۰ نفر، لرستان ۱۰۰ نفر فارس ۶۳ نفر و ما بقی نیز به صورت متفرقه در سایر استانها دچار  خسارت شدند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید سقف پرداخت بیمه به آسیب دیدگان را ۳۵ میلیون تومان اعلام کردو گفت: پرداخت خسارت به این افراد به میزان برآورد تیم های کارشناسی بیمه و بنیاد از بازدید واحدهای خسارت دیده بستگی دارد.
وی خاطرنشان کرد: در کنار پرداخت خسارت بیمه به خانواده های ایثارگر،  بنیاد نیز از ظرفیت های موجود استفاده کرده و در کنار مردم خواهد ماند.
وی هدف از سفر به ایلام  را سرکشی از منازل ایثارگران خسارت دیده در  بخش ماژین دره شهر و چم شیر سیروان و سرکشی از آنان عنوان کرد.
وی اضافه کرد: با توجه به عدم دسترسی به منازل ایثارگران آسیب دیده  چم شیر سیروان، با فراهم شدن این امکان، تیم ارزیابی بیمه به منازل خسارت دیده اعزام می شوند.
پاکدل  یادآور شد: منازل 7 خانوار ایثارگر در روستای چم شیر سیروان  دچار اب گرفتگی شده  که در مناطق امن اسکان داده شده اند.
روستای چم شیر بخش سیروان از توابع شهرستان چرداول  با ۱۳۷ خانوار ۵۵۰ نفر جمعیت دارد.