ایلام، راسان خبر_ معاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی گفت: بودجه لازم برای طراحی محصولات صنایع‌دستی تأمین شده است.

IMG_20170218_23274

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر از ایلام ؛سمیع‌الله حسینی‌مکارم امروز شنبه ۳۰ بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری بیست‌وهفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه مقارن با عید نوروز ابتکار خوبی است افزود: «در این برهه زمانی، بسیاری از نیازهای مردم را می‌توان با برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها مرتفع کرد.»

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی در ادامه از تعامل با سازمان برنامه‌وبودجه خبر داد که براساس آن منابع طراحی در ساخت محصولات صنایع‌دستی تأمین شده است.

به‌گفته او یکی از آسیب‌ها در حوزه صنایع‌دستی تابه‌حال این بوده که طراحی‌ها براساس ذائقه مشتری انجام نمی‌شده و صرفاً سلایق تولیدکننده در آن دخیل بوده است.

او با تأکید بر تلاش برای رفع این مشکل، عنوان کرد: «اگر بخواهیم حوزه صنایع‌دستی ما رونق پیدا کند و صادارات افزایش یابد، باید متناسب با سلایق مشتری‌هایمان طراحی‌ها را انجام دهیم.»

او همچنین تأکید کرد: «در بازدیدی که از نمایشگاه‌ داشتم، شاهد ارائه طرح‌ها و کارهای جدیدی بودم. امیدوارم با اجرای دقیق این حرکت بتوان در طراحی، آموزش طراحی در رشته‌ها و بخش‌های مختلف و متعدد صنایع‌دستی رونق ایجاد کرد تا تولیدات متناسب با بازار باشند.