این مراسم با حضور مهندس مهری، رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پست مراسم معارفه معاون فنی مدیر عامل برگزار شد.

fb4ba585-7b54-4f58-aeed-e3c35cf5fbd0_20160607_101314

به گزارش راسان نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت پست، در این مراسم که بعد از ظهر دیروز دوشنبه هفدهم خرداد ماه در سالن مهر مرکز مکانیزه برگزار شد حسین حسن نژاد به عنوان معاون فنی مدیر عامل معرفی و از زحمات اسماعیل بوداغی قدردانی شد.

رییس هیات مدیره  در این مراسم که نجاری عضو هیات مدیره و جمعی از مدیران ستادی و اجرایی نیز حضور داشتند ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان از بوداغی به عنوان مدیری دلسوز، صادق و سخت کوش نام برد و گفت: وی فرصتی برای شبکه پستی است که امیدواریم همچنان بتوانیم از توانمندی هایش استفاده کنیم.

وی حسن نژاد را از مدیران برجسته و نمونه کشور دانست و گفت: او نیز در سمت هایی که در گذشته بر عهده داشته همواره منشا اثر و خدمت بوده است.

مدیر عامل ادامه داد: نوآوری و خلاقیت نیاز امروز شبکه پستی است چرا که نمی توان با ساختارها، فرایندها و سرویس های گدشته همچنان پاسخگوی نیازهای متغیر و رو به رشد مردم بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مردم بسیاری از احتیاجات خود را از طریق ارتباطات الکترونیکی و اینترنت مرتفع می نمایند تصریح کرد: ضروریست زیرساخت های پستی همسو با نیازهای جامعه به گونه ای هماهنگ شود که به جای اینکه مردم به پست مراجعه کنند ما به درب خانه آنها برویم.

مهری ادامه داد: با این منطق در آینده با کاهش مراجعات در بخش قبول روبرو خواهیم بود که باید برای آن تدبیری اندیشیده شود و با تقویت بخش توزیع می توانیم از تبعات آن جلوگیری کنیم.

رییس هیات مدیره به جهت گیری پست های دنیا به سوی کالا اشاره کرد و گفت: امروز بخش کوچکی از این بازار بسیار بزرگ در اختیار پست کشور قراردارد و تردد پیک های خصوصی در سطح شهرها برای انجام اموری که ذاتاً از وظایف اصلی ماست علاوه بر اینکه می تواند مخاطراتی را برای هموطنان به همراه داشته باشد ما را در دسترسی به یک منبع بزرگ مالی با چالش جدی روبرو کرده است.

مهری با اشاره به اینکه در آینده و به دنبال تصویب اساسنامه شرکت ملی پست شاهد حضور اپراتور های بخش خصوصی خواهیم بود گفت: باید بتوانیم با ساده سازی امور و اصلاح فرایندها، ظرفیت سازی و کاهش قیمت تمام شده توان رقابت پذیری خود را افزایش دهیم.

مدیرعامل همچنین بر ضرورت توسعه سرویس تجارت الکترونیک و پست لجستیک تاکید کرد و گفت: استفاده بهینه از تمامی امکانات و تجهیزات، هوشمند سازی و سیستمی کردن امور ، آینده نگری و توسعه بازار، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، جوان گرایی و استفاده از توان مدیریتی بانوان از جمله مواردی است می تواند دستیابی به اهداف  شرکت پست را هم جهت با رویکردهای جهانی تامین نماید.

مهری در پایان حوزه فنی را حوزه استراتژیک شبکه پستی خواند و خاطر نشان کرد: با پشتیبانی همه جانبه از این حوزه و تلاش فراگیر همکاران بتوانیم تحولات اساسی را در پست کشور شاهد باشیم.

در ادامه نجاری عضو هیات مدیره ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های بوداغی در طول دوران تصدی مسئولیتش گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در ۳ سال اخیر وضعیت بحرانی را پشت سر گذاشتیم و امسال و برای نخستین بار توانستیم سال جدید را بدون هیچگونه بدهی آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه بار اصلی توسعه شبکه پستی بردوش حوزه فنی است تصریح کرد: اصلاح فرایندها، انعقاد قرارداد های جدید و نگه داشت آنها، اصلاح تعرفه ها، پایش سرویس ها و ایجاد سرویس های نوین ظرف سال های اخیر رشد ۲ برابری درآمد شبکه به همراه داشته و با رفع مشکلات و موانع موجودامروز در مسیر نوسازی و تحول شبکه پستی قرار گرفته ایم.

عضو هیات مدیره حوزه فنی را تابلوی شرکت پست خواند و گفت: درصد قابل توجهی از ارتباط مردم با پست در این حوزه صورت می گیرد و طبیعتاً این حجم از ارتباط مشکلاتی هم به دنبال خواهد داشت که بروز درصد ناچیزی از خطاها نارضایتی هایی را به دنبال دارد که باید پاسخگو بود و همین امر سطح انتظارات را از این حوزه بالا برده است.

سپس احمد زاده مدیر کل دفتر مدیر عامل و دبیر هیات مدیره دستاوردهای چند سال اخیر پست را مرهون تلاش های تمامی مدیران و کارکنان دانست و گفت: با تصویب اساسنامه و تعیین ساختار حقوقی شرکت نسبت به انعقاد قراردادهای جدید و توسعه بازار بیش از گذشته اهتمام شود.

وی با تاکید بر لزوم تسری تفکر شرکتی در همه بخش ها خاطر نشان کرد: جلب اعتماد مردم سرمایه بزرگ شبکه پستی است که باید تلاش کنیم خدشه ای به آن وارد نشود.

در ادامه حسن نژاد ضمن قدردانی از حسن اعتماد مهندس مهری در واگذاری این مسئولیت گفت: وضعیت کنونی شبکه نتیجه تلاش جمعی بوده و هیچکس به تنهایی قادر نخواهد بود تحولی در پست ایجاد کندبنابراین می توان امیدوار بود که این شرایط همچنان روبه پیشرفت باشد.

وی افزود: وجود تفکر نواندیش، مثبت اندیش و تحول گرا به مجموعه این امکان را می دهد که تحرک لازم برای پیشبرد امور را داشته باشند.

معاون فنی اطمینان داد در سایه حمایت های مدیر عامل و اعضای هیات مدیره فرصتی فراهم خواهد شد که کارکنان با سرعت بیشتری در مسیر تحول و پیشرفت گام بردارند.

حسن نژاد خاطر نشان کرد: استفاده از فناوری و زیرساخت های فنی زمانی کاراست که روابط سیستمی در تمامی حوزه ها حاکم باشد که در این میان آموزش می تواند نقش اساسی ایفا کند.

وی گفت: تلاش می کنیم تصمیمات اتخاذ شده در خصوص ایجاد تغییرات و بازمهندسی فرایندها بدون تعصب و مبتنی بر نگاه فنی و تخصصی باشد.

حسن نژاد در ادامه خواستار آزادی عمل واحدهای اجرایی در امر تصمیم گیری خلاقانه شد و گفت: البته این امر منافاتی با پاسخگو بودن واحد های اجرایی ندارد.

معاون مدیر عامل با بیان اینکه پست با توجه به پتانسیل بالایی که دارد باید از تغییرات استقبال کند گفت: در اجرای این امر باید ریسک پذیر بود و چنانچه تغییرات هوشمندانه انجام شود درصد خطا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

حسن نژاد اصلاح فرایند های کاری و ارتقای کیفیت خدمات را در گروی نگاه واقع بینانه و مبتنی بر فضای کسب و کار به مشتریان دانست و تمرکز بر توسعه سرویس های خرید و فروش الکترونیکی و لجستیک، استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی، تعیین قیمت تمام شده و کاهش هزینه ها، ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در شرکت، تعریف فرایندهای متعدد برای اجرای سرویس های تجاری و صنعتی و توجه به عوامل انگیزشی را از دیگر برنامه های خود در این حوزه برشمرد.

وی با بیان اینکه پست مطلوب در سایه همت مطلوب شکل می گیرد اظهار امیدواری کرد: با توجه به وجود ظرفیت های فراوان و نیروی انسانی توانمندی که در حوزه فنی وجود دارد و در سایه تلاش تمامی کارکنان بتوان به اهداف پیش بینی شده دست یافت.

سپس بوداغی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دوران تصدی مسئولیتش ارائه داد.

وی با اشاره به اینکه با تصویب اساسنامه هویت جدید پست در حال شکل گیری است گفت: تحقق بسیاری از اهداف کمی و کیفی مبتنی بر استراتژی های تدوین شده، تنوع و نوآوری در خدمات، بازار شناسی و افزایش توان رقابت پذیری، تعامل با ذینفعان و حاکم شدن تفکر اقتصادی در شبکه را از مهمترین اقدامات دوران مسئولیتش برشمرد.

بوداغی ضمن تقدیر از حسن انتخاب مهندس مهری در انتصاب معاون جدید فنی مدیر عامل اظهار امیدواری کرد: حسن نژاد با برخورداری از تجارب ارزنده مدیریتی در عرصه های مختلف شرایطی را فراهم آورد تا آینده بهتری برای شبکه پستی رقم زده شود.

شایان ذکر است هادی سرپرست مهندسی عملیات پستی نیز به نمایندگی از حوزه فنی مطالبی را بیان داشت.

در پایان احکام انتصاب حسن نژاد به عنوان معاون فنی مدیر عامل و بوداغی به عنوان مشاور عالی اجرائی مدیر عامل توسط مهندس مهری به آنها اعطا شد.

گفتنی است حسن نژاد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه تهران و پیش از این در سمت های رییس گروه برنامه ریزی دفتر برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران، معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری، عضو هیات رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان استانداری، معاون مدیر کل دفتر سیاسی و انتظامی استانداری، فرماندار شهرستان های تنکابن، بابلسر و قائم شهر، مشاور استاندار و مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری، مشاور مدیر عامل شرکت پست و سرپرست دفتر بازاریابی و بررسی های اقتصادی مشغول به فعالیت بوده است.