به گزارش خبرنگار راسان خبر, معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در همایش رسانه و بهزیستی استان ایلام  گفت: 12 خانه امن ویژه زنان خشونت دیده در کشور در دستور کار است  که در این راستا اولین خانه امن در استان ایلام  راه‌اندازی می‌شوند. ، «مجید ارجمندی» با اشاره به اینکه  کارهای ویژه […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر, معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در همایش رسانه و بهزیستی استان ایلام  گفت: 12 خانه امن ویژه زنان خشونت دیده در کشور در دستور کار است  که در این راستا اولین خانه امن در استان ایلام  راه‌اندازی می‌شوند.

، «مجید ارجمندی» با اشاره به اینکه  کارهای ویژه ی  برای راه‌اندازی خانه‌های امن در سراسر کشور  انجام‌ شده گفت: این خانه ها  با توجه به محلاتی که شیوع خشونت علیه زنان در آن‌ها بیشتر وجود دارد  شناسایی‌ و راه اندازی می شود.

وی ادامه داد:  این مراکز در استان‌های ایلام، مرکزی، آذربایجان شرقی، یزد، اصفهان، گلستان، قزوین، گیلان و سیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شوند .

معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور محو خشونت در خانواده را از اولویت‌های کاری این سازمان دانست و گفت: برای ریشه کنی این معظل در خانواده ها همه ی تلاش خود را خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: سال گذشته یک هزار و 800 زن خشونت دیده به مراکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی کشور مراجعه کردند که عمده این زنان از سوی همسران خود به دلایل مختلف مورد خشونت قرارگرفته بودند .