ایلام، راسان خبر_ محمدرضا رستمی در حاشیه شصت و سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به ارائه طرح آموزش های پیش از ازدواج به تبیین مزایای اجرایی شدن این طرح پرداخت .

rostami

به گزارش راسان خبر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ محمدرضا رستمی در حاشیه شصت و سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که با حضور دستگاه های عضو این ستاد برگزار شد گفت: در جلسه امروز وضعیت و مشکلات جوانان استان ایلام با حضور استاندار این استان بررسی و همچنین گزارش اقدامات انجام شده در این حوزه توسط مدیر کل ورزش و جوانان استان ارائه شد.
وی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده استان ایلام در زمینه اشتغال وضعیت نسبتا خوبی دارد و در یکسال گذشته با اقدامات انجام شده توانسته از رتبه ۲ بیکاری به رتبه ۱۵ برسد. همچنین به لحاظ آسیب های اجتماعی این استان به دلیل سطح مذهبی بالا در وضعیت خوبی به سر می برد.
رستمی یکی از مشکلات مطرح شده توسط استاندار این استان را نبود سالن سینما و سالن های هنری دانست و گفت: این موضوع به عنوان یکی از مطالبات جوانان استان ایلام در حال پیگیری است و اقداماتی به منظور تآسیس سالن های هنری و سینما در حال انجام است.
معاون ساماندهی امور جوانان از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه به ارائه طرح آموزش های پیش از ازدواج اشاره کرد و گفت: این طرح برای آموزش ۷۵۰ زوج آماده ازدواج پیش بینی شده است و بطور خاص به جوانان در شرف ازدواج می پردازد و شامل جوانان به صورت عام نیست.
وی افزود: این طرح در کمیسیون ازدواج و تعالی خانواده تهیه و در جلسه امروز به بررسی گذاشته شد که پس از ارائه نظرات مقرر گردید جهت اصلاح و بازنگری به کمیسیون ارجاع داده شود و همچنین دستگاه ها نظرات خود را به صورت مکتوب جهت بررسی و در صورت لزوم اعمال در طرح، به این کمیسیون ارائه دهند.
رستمی از مزایای این طرح به کاهش آمار طلاق و آسیب های آن و همچنین کمک به ازدواج پایدار اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی نیز هست چرا که افزایش ازدواج پایدار از بسیاری از آسیب های اجتماعی و به تبع هزینه های که از این طریق به جامعه تحمیل می شود جلوگیری میکند و همچنین مانع موازی کاری و پراکنده کاری در این حوزه خواهد شد.