راسان خبر، ایلام_ معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: مهمترین اولویت ما امنیت و سلامت زائران است.

کلانتری__۲۶۵۸۹

به گزارش راسان خبر؛  حسین کلانتری در نشست ستاد اربعین استان که به ریاست استاندار ایلام برگزار شد، اظهار داشت: طبق اعلام وزارت کشور استاندار ایلام بعنوان عضو ستاد مرکزی، فرماندهی ستاد اربعین در استان را به عهده دارد لذا کلیه دستگاهها و مدیران استانی و کشوری دخیل در امر اربعین باید خود را با برنامه های استانداری هماهنگ نمایند و بصورت منسجم و واحد دستورات استاندار را اجرا نمایند.
وی افزود: به منظور انسجام در تصمیم گیری و خدمات رسانی برنامه ریزی، سیاستگذاری، تصمیم گیری، اجرا، نظارت و ارزیابی در استان انجام می گیرد.
معاون سیاسی امنیت استانداری ایلام با اشاره به حمایت استاندار از کلیه دستگاههای خدمات رسان در ایام اربعین ابراز داشت: هر دستگاهی که در این ایام مسئولیت دارد باید پاسخگو باشد و از تمام اختیارات خود در سطح ملی برای تسهیل در تردد زوار در ایام اربعین در استان بهره بگیرد.
وی بیان کرد: در ایام اربعین مرز مجاز هوایی در استان بصورت رسمی برای تررد زوار مورد بهره برداری قرار می گیرد.
حسین کلانتری با اشاره به خباثت آل سعود در نپذیرفتن زائران ایرانی در ایام حج گفت: پیش بینی می شود با مشارکت بیشتر مردم و حجم انبوهی از جمعیت در ایام اربعین مواجه شویم لذا می طلبد تا دستگاههای مرتبط با موضوع امکانات و خدمات بیشتری را پیش بینی نمایند.
وی با اشاره به شناسایی اسیب ها، کمبودها و ضعف های سنوات گذشته بیان کرد: در تلاشیم تا با ارائه راهکارها و بهره گیری از امکانات لازم نقاط قوت را تقویت و کمبودها، نواقص و نقاط ضعف را مرتفع نمائیم.
وی با اشاره به مرز چیلات گفت: دستگاههای اجرایی و خدمات رسان باید زیرساخت های مرز چیلات را تکمیل نمایند چرا که بازارچه این مرز به تصویب رسیده و در صورت نیاز هم از ان بعنوان مرز جایگزین خسروی کرمانشاه برای تردد زوار اتباع خارجی استفاده می شود.
جلسات هماهنگی بین دوکشور به منظور فراهم ساختن زیرساختهای لازم و تسهیل در برگزاری ایام اربعین، چهارخطه کردن و آسفالت ۳۰ کیلومتر از مسیر ایلام – مهران وجانمایی پارکینگ ها بصورت مهندسی شده و کارشناسی از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.