به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛، محمد نوذری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام در نشست با مسوولان شرکت های خصوصی استان  با اشاره به دغدغه اشتغال ایثارگران گفت: برای رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر باید با تعامل از ظرفیت های دستگاه های اجرایی استان استفاده شود. وی […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛، محمد نوذری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام در نشست با مسوولان شرکت های خصوصی استان  با اشاره به دغدغه اشتغال ایثارگران گفت: برای رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر باید با تعامل از ظرفیت های دستگاه های اجرایی استان استفاده شود.
وی افزود: با برنامه‌ریزی، همدلی و همفکری می توان از کمترین امکانات، بهترین بهره را برده تا خدماتی را که به خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان ارائه می دهیم در شأن و منزلت آنان باشد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استان با ابراز نارضایتی از نحوه بکارگیری فرزندان شهدا و جانبازان گفت: قانون کلیه دستگاههای بخش خصوصی را  برابر ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و در چارچوب سهمیه استخدامی و جایگزینی نیروهای خروجی خود موکلف  نموده  تا  حداقل نسبت  به بکارگیری  ۲۵ درصد سهم استخدامی  اقدام نمایند.
وی ادامه داد: با بررسی های بعمل آمده تاکنون کمتر از ۱۰ درصد از فرزندان شهدا و جانبازان در دستگاههای مختلف استان بکارگیری شده است.
معاون سیاسی‌امنیتی و اجتماعی خواستار تفاهم نامه فی مابین بنیاد شهید و امور ایثارگران با شرکت های خصوصی جهت جذب فرزندان شهدا و ایثارگران  شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز در این نشست گفت: در حال حاضر سه هزار و ۹۲۰  نفر از فرزندان فارغ‌التحصیل ایثارگران با مدرک  فوق‌دیپلم به بالاتر در استان بیکار هستند.
رستمیان با بیان ۱۱ درصد جامعه استان ایلام را ایثارگران تشکیل می‌دهند گفت:  استان ایلام که از جمله استان های مرزی کشور است در طول هشت سال دفاع مقدس  ۳هزار شهید, ۱۱ هزار و ۴۰۰ جانباز و ۳۳۲ آزاده را تقدیم انقلاب کرده است.
وی در ادامه به قانون اختصاص ۲۵ درصد سهم استخدام دستگاه های دولتی به فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۲۵ درصد اشاره کرد و گفت: امروز یکی از دغدغه های مسوولیت بکارگیری فرزندان ایثارگران در دستگاه های اجرایی دولتی و خصوصی است که  اجرایی شدن صد درصد این قانون  به  رفع مشکل بیکاری این قشر  کمک خواهد کرد.
در پایان این نشست مصوب شد شرکت های خصوصی استان از جمله نفت،گاز و پتروشیمی با انعقاد  تفاهم نامه با بنیاد شهید نسبت به اموزش و کسب مهارت  فرزندان ایثارگر  قدام کنند.
لازم به ذکز است؛ استان ایلام  ۳هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.