به گزارش خبرنگار راسان خبر در ایلام، علی مهرعلیزاده، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندارایلام روز سه شنبه در نشست کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی شهرستان ایلام گفت: کمک به حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی با استفاده از توان و ظرفیت های مردمی، افزایش مشارکت های اجتماعی و توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات با اقدامات […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر در ایلام، علی مهرعلیزاده، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندارایلام روز سه شنبه در نشست کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی شهرستان ایلام گفت: کمک به حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی با استفاده از توان و ظرفیت های مردمی، افزایش مشارکت های اجتماعی و توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات با اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از  آسیب های اجتماعی از اولویت های مهم دستگاه های اجرایی استان قرار داشته باشد.

وی افزود: در راستای جلوگیری از بروز و پیشگیری از اختلالات سلامت روان و شناسایی بهنگام دانش آموزان در معرض خطر از طریق غربالگری،گزارش گروه همیاران، برنامه ها و متون درسی دوره آموزش عمومی و پیش بینی آموزش های اجتماعی و ارتقای مهارت های زندگی انجام شود.
 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندارایلام ادامه  داد: برنامه های محوری در راستای تحکیم خانواده، کاهش اعتیاد، ارتقاء انضباط اجتماعی، کاهش آسیب‌های اخلاقی و امنیت اجتماعی، نشاط اجتماعی و رضایت عمومی باید در دستور کار قرار گیرد.
وی بیان داشت: دستگاهای اجرایی استان  در همه زمینه ها آمار دقیق ارائه داده تا بتوانیم برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برنامه ریزی دقیق و عملی داشته باشیم.
مهرعلی زاده خاطرنشان کرد: تحقیق و پژوهش و ارائه راهکار برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و شناسایی وضعیت موجود این آسیب‌ها ضروری است و همه باید این مسائل را جدی بگیرند.