به گزارش راسان خبر از ایلام، احمد کرمی، معاون عمرانی استانداری ایلام عصر سه شنبه  در جشنواره نشاط و امید جوانان که به منظور تحلیل از جوانان برتر ایلام برگزار شد  گفت:  يکي از مهم ترين مولّفه هاي کيفي جوانان می باشند  که آينده سازان کشور هستند. وی افزود: اگر امروزه در کشور و به […]

به گزارش راسان خبر از ایلام، احمد کرمی، معاون عمرانی استانداری ایلام عصر سه شنبه  در جشنواره نشاط و امید جوانان که به منظور تحلیل از جوانان برتر ایلام برگزار شد  گفت:  يکي از مهم ترين مولّفه هاي کيفي جوانان می باشند  که آينده سازان کشور هستند.
وی افزود: اگر امروزه در کشور و به تبع استان شاهد پیشرفت و آبادانی هستیم بدون شک  به واسطه حضور جوانان در عرصه های مختلف، اجتماعی، اقتصادی و غیره بوده است.
معاون عمران استانداری ایلام ادامه داد: ۴۰ درصد از  شهدای هشت سال دفاع مقدس کشور قشر جوان  بودند و این یعنی جوان در  تشکیل نظام نقش کلیدی داشته و به عنوان سرمایه مملکت محسوب می شوند.
وی خاطرنشان کرد:  اگر امروز در بخش ها و حوزه های مختلف  کارافرینی، علمی و پژوهشی موفقیتی حاصل شده را مدیون قشر جوان هستیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان  نیز در این مراسم گفت: در راستای توجه به اوقات فراغت  جوانان ایلام،  ۲ خانه جوان در شهرستان های چرداول و مهران در حال راه اندازی است همچنین با همدلی استاندار  فرهنگسرای جوان ایلام  به نام جوانان ثبت و در اختیار انان قرارگرفته است.
وی افزود: هم اکنون  ۵۸ سازمان مردم نهاد در سطح استان در حوزه های  اشتغال، ازدواج، مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و غیره مشغول به فعالیت هستند.
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این ایین گفت: : سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) روز جوان نامگذاری شده است تا بتوان با مرور و پرداختن به دغدغه های جوانان به عنوان آینده سازان کشور، زمینه لازم برای رشد و تعالی آنها را فراهم ساخت.
تردست بیان داشت: جوانان آینده سازان این مملکت هستند و ما مسوولان وظیفه داریم همواره در کنار انان باشیم.
در پایان این مراسم از ۱۶ جوان برتر استان ایلام تقدیر شد.