مهتاب شاهماری معاون غذا و داروی علوم پزشکی ایلام روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر با بیان اینکه  توزیع اقلام دارویی بصورت روزانه در انبارها و شرکت های دارویی استان رصد می شوند گفت: شاید بیمار  در طول  روز  با مراجعه به داروخانه با تکمبود دارو مواجه شود اما این موضوع […]

مهتاب شاهماری معاون غذا و داروی علوم پزشکی ایلام روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر با بیان اینکه  توزیع اقلام دارویی بصورت روزانه در انبارها و شرکت های دارویی استان رصد می شوند گفت: شاید بیمار  در طول  روز  با مراجعه به داروخانه با تکمبود دارو مواجه شود اما این موضوع موقت بوده و در کمترین زمان این مشکل برطرف خواهد شد.

وی افزود: تامین داروی بیماران خاص در سطح استان و کشور در چارچوب برنامه وزارت بهداشت فراهم می‌شود.

معاون غذا و داروی علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: ملاک ما برای بررسی قیمت داروها سایت سازمان وزارت غذا و دارو است که در بخشی از آن قیمت داروها بارگذاری شده است.

وی بیان داشت: شهروندان و بیماران خاص سطح استان هر موردی چه در حوزه کمبود دارو و چه در حوزه مغایرت قیمت را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ یا شماره تماس ۳۲۲۳۲۵۲۰ به همکاران ما در معاونت‌ غذا و دارو اطلاع دهند، چنانچه تخلف محرز باشد، با متخلفان برخورد می‌شود.

بیماری‌های خاص شامل هموفیلی، تالاسمی، پیوند، MS، دیالیز و همچنین بیماری‌های صعب العلاج و سرطانی است که مورد حمایت این سازمان قرار دارد.