معاون فنی مدیرعامل پست اعلام کرد: مودیان مالیاتی تا پایان خرداد ماه سال جاری می توانند با مراجعه به دفاتر پستی سراسر کشور اظهارنامه مالیاتی خود را تکمیل و تسلیم نمایند.

e66abf7e-7fd5-4227-9c7f-26b2c3ee9efd_20160607_101127

به گزارش راسان نیوز به نقل از  روابط عمومی شرکت پست، حسن نژاد معاون فنی مدیرعامل در تکمیل خبر فوق افزود: براساس توافق صورت گرفته بین شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و سازمان امور مالیاتی کشور، شرکت پست آمادگی دارد تا به مودیان مالیاتی خدمت رساني نمايد.

وی درخصوص این همکاری گفت: مودیان مالیاتی می توانند با مراجعه به دفاتر پستی سراسر کشور و سامانه مالیاتی مراحل پرونده خود را تکمیل کنند.

وی با بیان این که پست و سازمان امور مالیاتی از گذشته با هم تعاملات خوب و موثری را برقرار نموده اند افزود: هدف طرفین از این همکاری مشترک، خدمت رسانی مطلوب و بهینه، افزایش دقت، سرعت و کیفیت خدمات و همچنین حذف حضور فیزیکی مراجعین و ارتقای سلامت اداری با گسترش فرایندهای الکترونیکی می باشد.

معاون فنی با اشاره به این که این همکاری رضایت مودیان را به دنبال خواهد داشت تاکید کرد: تحقق دولت الکترونیک از اهداف مهم دولت “تدبیر و امید” است که امیدواریم با ارایه این خدمت مشترک بتوانیم گامی موثر در این راستا برداریم.

وی بر لزوم فرهنگ‌سازی در فرایند طرح جامع مالیاتی کشور تاکید و عنوان کرد: با توجه به این که الکترونیکی شدن امور، تسهیل و تسریع آن را به نحو چشمگیری موجب می گردد؛ از این رو باید  فرایندها را به این سمت و سو سوق داده و از فضای سنتی فاصله بگیریم .

حسن نژاد با بیان این که شرکت پست از زیرساخت های مناسبی درخصوص انجام خدمات نیابتی دولتی برخوردار است گفت: پوشش گسترده  و تعدد و پراکندگی نقاط تماس پستی و بستر امن و مطمئن این شبکه از دلایل اصلی واگذاری خدمت مربوطه به پست می باشد.

وی سازمان امور مالیاتی را از شرکای خوب پست در انجام خدمات نیابتی برشمرد اظهار داشت: سال جاری نیز سازمان امور مالیاتی کشور همچون سال گذشته ساماندهی امور ارایه خدمات الکترونیک به مودیان را به اجرا در  آورده است که در این چهارچوب مقرر شد با همکاری دفاتر و مراکز پستی اقدام به ارایه خدمات الکترونیکی به مودیان نمایند.

معاون فنی با اشاره به تجربیات همکاری موفق گذشته دو سازمان در این زمینه، گفت: براساس توافق صورت گرفته طرفین، کارکنان پست با برخوداری از آموزش های لازم ،در مراکز امور مالیاتی برخی از مراکز استان ها و شهرستان ها ، استقرار یافته و خدمت رسانی می نمایند. 

وی با بیان این که باجه های مرکزی پستی نیز حتی در ایام تعطیل آماده خدمت رسانی به مودیان است خاطرنشان کرد: براساس این همکاری فرایندهای الکترونیکی از جمله ثبت نام و تشکیل پرونده الکترونیک،تسلیم اظهارنامه الکترونیکی در تمامی منابع مالیاتی، پرداخت الکترونیکی مالیات، تسلیم الکترونیکی فهرست های مالیات حقوق کارکنان، تسلیم الکترونیکی صورت معاملات (خرید، فروش و قراردادها) فصلی،‌ انجام الکترونیکی تمامی فرایندهای مالیاتی مشاغل خودرو، دسترسی الکترونیکی به خلاصه پرونده مالیاتی مودیان و ثبت الکترونیکی نصب و بهره برداری از صندوق‌ها و نرم افزارهای فروش از طریق پایگاه اینترنتی عملیات الکترونیکی مودیان ارایه می گردد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با فراگیر شدن این خدمت شاهد گسترش همکاری دو بخش و توسعه خدمات مشترک و در نهایت افزایش رضایت هموطنان باشیم.

خاطرنشان می سازد طرح مالیات بر مشاغل از آغاز اردیبهشت ماه سال جاری در سراسر کشور به اجرا درآمده است.