به گزارش راسان خبر؛ علی اکرم داودی نیا،  معاون قضایی  دادگستری کل استان  ایلام در بازدید از روستا های آسیب دیده ناشی از سیل بخش ماژین دره شهر گفت: نظام و دولت  بر اراده مردم بنا شده است بر این اساس ملت نقش بسیار مهمی در اداره کشور دارند بنابراین   وظیفه مسولین خدمت صادقانه وعمل گرایانه […]

 به گزارش راسان خبر؛ علی اکرم داودی نیا،  معاون قضایی  دادگستری کل استان  ایلام در بازدید از روستا های آسیب دیده ناشی از سیل بخش ماژین دره شهر گفت: نظام و دولت  بر اراده مردم بنا شده است بر این اساس ملت نقش بسیار مهمی در اداره کشور دارند بنابراین   وظیفه مسولین خدمت صادقانه وعمل گرایانه است.

وی افزود:  درسیل اخیر خسارات زیادی به استان بخصوص روستاهای بخش ماژین دره شهر  و چشم شیر سیروان وارد شده که متاسفانه  اقلام غذایی و چادر  به طور منظم  ببین این مردم توزیع نمی شود.

 معاون قضایی دادگستری استان با بیان اینکه دهیاران روستاها مسول توزیع این اقلام  بین مردم هستند اظهار داشت: بعضی از روستاهای آسیب دیده  از جمله دم رود كه صددرصد تخریب شده  فاقد دهیار است و این موضوع سبب شده مردم  در وضعیت مناسبی قرار نداشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه  عمده ترین مشکل  روستاهای آسیب دیده  کمبود چادر، پتو ، مواد غذایی، دارو  و غیره است مسوولان با برنامه ریزی در یاری رساندن مردم تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد:  قطع ارتباط پل میدان خلف با جاده پا علم وسایر جاده دسترسی بین روستاها  سبب شده کمک رسانی به روستاهای اسیب دیده به کندی صورت گیرد که جا دارد مسوولان مربوطه با درایت برای این مشکل چاره اندیشی کنند.

داودی نیا تاکید کرد: مسوولانی که  در انجام وظیفه خود قصور یا کوتاهی کنند با برخورد جدی دستگاه قضایی  مواجه خواهند شد.

بنا بر اعلام دستگاههای استان ایلام تاکنون بیش از  ۳ هزار میلیارد ریال  خسارت‌ها به زیرساخت‌ها، پل‌ها، منازل مسکونی، مزارع و مراتع و زمین‌های کشاورزی و احشام وارد شده است.